Kolmevõistlejad alustasid hooaja ettevalmistusega

Jete Liisa Moor ja Cadmium. Foto: Kaisa Hurt

Möödunud nädalavahetusel korraldas Ihaste ratsakeskus kolmevõistlejatele hooaja avapauguks treeninglaagri. Osales 18 paari ja oli ka neid, kes esmakordselt krossitõketega kokku puutusid. Tere tulemast kolmevõistlejate perre ja soovime Teile ilusaid sõite!

Laagri esimene päev algas veidi erilisemas formaadis takistussõiduga Eesti parima kolmevõistleja Erkki Hõimu juhendamisel. Erkki sõnul on hobuste üldine vorm hea ja ratsanikud teadlikud, millega edasi tööd teha. Õhtusel koosolekul arutati, millisel tasemel meie sõitjad on ja kuhu oleks reaalne sel hooajal jõuda. Pandi paika järgmised käega katsutavad eesmärgid. Samuti veenduti, et liigutakse suunas, et oleks võimekust tiitlivõistlustele välja panna mitu meeskonda.

Laupäeval alustas kõrgema tasemega grupp krossitõkete ületamist Raul Kauna juhendamisel. Rauli ja Erkki koostööna oli üles seatud rada, kus oli võimalik hüpata rahulikumat ja lihtsamat rada, kuid ka keerukamaid kombinatsioone. Pealelõunat pandi üles uus rada ponidele, noorhobustele ja neile, kes hüppasid krossitõkkeid esmakordselt. Kõik said piisavalt närvikõdi ja positiivseid emotsioone. Rauli sõnul näitasid noored ja vähemkogenud hobused ennast väga heast küljest ning hooajale võib julgelt vastu minna.

Pärast krossitrenni olid emotsioonid laes, jäänud oli veel pühapäevane ratsastus Diana Pruksi juhendamisel. Eelmised hooajad on näidanud, et just see ala on meie sõitjatele kõige keerulisem konkurentsis püsimiseks. Uue hooaja eesmärk on ratsastuses mõned protsendid rohkem välja sõita ja pakkuda laiemat konkurentsi ka väljaspool Eestit.

Rõõmsad laagrilised. Foto: Vivika Daniel

Laager andis sõitjatele enesekindlust ja motivatsiooni julgelt edasi treenida. Mõned emotsioonid. Helena Lill: „Ihaste laager oli minu ja hobuse jaoks esimene samm kolmevõistlusmaailma, kus õppisime meeletult palju. Uueks võistlushooajaks valmistumiseks oli väga oluline suures ja hea pinnasega maneežis hüpata ja ratsastada. Erilise elamuse andis aga meie esimene krossitrenn, kus treeneri juhendamisel kõik tõkked edukalt ületatud saime. Laager oli hästi korraldatud ja osaleksin kindlasti ka edaspidi. Ootame juba väga Ihaste sisekolmevõistluseid!“.

Liina Härma: „Väga inspireeriv talve hooajaks edasi pingutama. Uute inimestega tuttavaks saades. Hästi organiseeritud üritus. Mulle just meeldis see et me koos olime ja ma sain erinevate inimeste arvamusi oma treeningute kohta. Kellelgi ei olnud kiire. Sellised laagrid ühendavad inimesi.“ Grettel Matteus: „Laager andis palju motivatsiooni edasi treenimiseks. Hooaeg ei ole kaugel ja päevad on aina valgemad. Tingimused treeninguteks olid väga head — pinnas oli hea ning olid ilusad krossitakistused. Treenerid tegid väga head tööd ning andsid konstruktiivset infot.“

Järgmisena on Ihaste ratsakeskuses plaanis korraldada väiksemas formaadis krossitõkete harjutamise hüppepäevad ja oodatud on ka kõik uued paarid alaga tutvuma. Märtsis on toimumas esimesed Eesti sisekolmevõistlused, on aeg hakata treenima!