Kolmevõistlejad alustasid karikasarjaga

Vaatamata äsjalõppenud külmadele ilmadele ja alanud sulale, mis omakorda tekitas lausa olematuid teeolusid, oli 28. veebruari hommikul Jüri Ratsaspordikeskuse parklas piisavalt hobutreilerieid ja sõiduautosid. Tänu korraldajate abile, kes vihmast ilma trotsides vägesid juhatasid, leidsid siiski kõik omale parkimiskoha. Algas Eesti kolmevõistlejate esimene võistlus – talvine kahevõistlus – selle aastanumbri sees. Ehkki Kahevõistluse Karikasarja üldjuhendi järgi oleks tegu pidanud olema teise etapiga, oli Jüris siiski avavõistlus, kuna Veskimetsa etapp jäi külmade tõttu pidamata.

Nagu Jüri Ratsaspordikeskuse kodulehelt saadud lühikesest ülevaatest lugeda võib, alustas pärast väikest eelsoojendust avatud klass maneežisõiduga, kus programmis A asus liidrikohale Reet Volt hobusel Patria (RSK Mondes). Reet ja Patria olid parimad ka takistussõidus ning saavutasid seega esikoha tasemel KERGE 80. Teine koht Liis Telve ja Intrigant (Audruranna RSK).

Võistluste läbiviijad ja korraldajad

Ponide klassi maneežisõidus, mis toimus samuti tasemel KERGE 80, tuli esikohale Heleri Heinrand oma piltilusal hallil ponil Rigolett. See võistluspaar tuli ka kokkuvõttes ponide klassi võitjaks. Teiseks tuli tubli sõiduga Grethe Aikevitšius pruuni-valge lapilisel hobusel Mister Moorits ja kolmandaks vapper ponisõitja Kristina Helmes ja tema suurepärane Aksim. Kõik esikolmiku võistlejad on tondikad ehk klubist Tondi RSK ja treenivad Lagedi Ratsaspordikoolis.

Avatud klassis tasemel KESKMINE 100 võtsid omavahel mõõtu Maaria Rei hobusel Pallas-Son ja Kersti Tael hobusel Favoriit (mõlemad ratsanikud RSK Mondes). Kuigi Kersti ja Favoriit said maneežisõidus rohkem punkte, siis parkuuri nad kahjuks katkestasid ja nii tuli kokkuvõtteks esikohale Maaria Rei hobusel Pallas-Son.

Noorte ja juunioride klassi maneežisõidus, klass KESKMINE 100, tuli teiste ees suure edumaaga esikohale Jekaterina Sokolova hobusel Caprice (RSK Mondes). Nemad olid ka kokkuvõttes selle klassi võitjad. Järgnesid Madli Murel hobusel Flicker ja Kerstin Valdsalu hobusel Leonardo Koorti Tallidest.

Kerstin Valdsalu ja Leonardo distantsil

Kuna seenioride klassis võistlemine klassis RASKE 110 eeldab palju suuremat meisterlikkust takistussõidus ja koolisõiduprogrammis paremat hobuse valitsemist, siis oli selles klassis vaid üks startija – Reet Kerro hobusel Printsess Blacky (RSK Mondes). Reet ja Blacky (fotol) sooritasid aga maneežisõidu kenasti ning pakkusid ka põnevat kaasaelamist parkuuris 110 cm. Nii, et võit selles klassis!

Lisaks ettenähtud rahalistele auhindadele pani MAP Eesti AS teise ja kolmanda koha võitjatele välja esemelised auhinnad. Kuna peakohtunik ja rajameister (Einaste ja Lepp) olid jätkuvalt tipptasemel, laabus võistlus suurepäraselt. Kuigi päev oli pikk, valitses võistlustel sõbralik ja lõbus meeleolu. Tänud korraldajatele Jüri Ratsaspordikeskusest suurepärase võistluse eest!

Täpsed protokollid leiate kalendri rubriigist.