Kolmevõistlejad näitasid Niitväljal, mis puust selle alaga tegelejad on

Tugev tormituul murdis puid, viis katuseid, jättis peresid ilma elektrita ning seiskas laevaliikluse, kuid kolmevõistlejaid see ei heidutanud. Ilmal on Niitvälja kolmevõistluse ajaks igal aastal midagi ekstreemset pakkuda olnud: kui kahel eelmisel aastal oli vägagi kuum ja kõrvetavalt päikeseline, siis sellel aastal oli asi suisa vastupidine: tõsine vihmasadu algas juba hommikul, muutes koolisõiduplatsi tõeliseks basseiniks.

Nii mõnigi hobune oli vette uppunud platsi üle veidi üllatunud, kuid see polnud veel kõik: tuules lehvivate puude vahel "varitsesid" kohtunike autod, mille -oh õudust- kojamehed liikusid kurjakuulutavalt. Olud kajastusid ka skeemide õnnestumistes ning kohtunike kommentaarides – "pinges" oli päris mitu ratsut.

Kerge 80 tasemel startis kokku 28 võistluspaari. Maneežisõidust suundusid takistussõidule liidritena Priit Reinaus (Märjamaa SK) ja Onslow 64,3 miinuspunktiga. Järgnesid Marit Poltimäe (Kurtna RK) ja Lehitka ning Kati Raidma (Vändra RSK) ja Ralf – teist ja kolmandat paari lahutas vaid 0,2 miinuspunkti. Takistussõit tegi omad korrektuurid ning krossile startisid uute liidritena Marit Poltimäe ning Lehitka, Kati Raidma ja Ralf tihedalt kannul. Kolmandaks tõusid peale takistussõitu Kerstin Valdsalu (Vändra RSK) ning Hornelya.

Keskmine 100 tasemel startis kokku 17 võistluspaari. Tõelise vägitükiga said hakkama Vilvi Laanet ja Eliise Kõva (mõlemad Järvamaa RSK), kes tulid võistlema kumbki kokku 4  hobusel. Maneežisõidu lõpetasid liidritena Siret Saks (LMRK) ja Wiplala S väga tubli 48,6 miinuspunktiga. Teise tulemuse sõitis välja Vilvi Laanet hobusel Well Timed (-54,0) ning kolmanda Eliise Kõva Parysel (-56,9). Saks ja Wiplala S ning Laanet ja Well Timed säilitasid oma positsioonid ka peale takistussõitu, kus kolmandaks tõusid Dagmar Ainsoo (RSK Simon) ning Hot Finale.

Kell 16.00 alanud krossi ajaks oli Ilmataadil varuks kohati orkaani mõõtmeid välja andev tormituul ning otsekui survepesurist tuiskavad vihmavalingud. Hoolimata ekstreemsetest oludest suutis Kerge 80 esikolmik teha puhtad sõidud ning lõppjärjestuses muutusi ei tulnud. Täpse sõiduga tõusid neljandaks Ervi Kaasiku (Kurtna RK) ning Cendoria S.

Et kolmevõistlus on tõesti Kolme Ala Võistlus, kus tibud loetakse üle alles peale krossi finišit, näitasid ennast puhta takistusõidu ja krossiga auhinnalistele kohtadele sõitnud Aune-Maria Marjapuu (RSK Simon) ja Milana, Pille-Riin Reinaus (Märjamaa SK) ja Farlei ning Aldo Kanepi (Merimetsa SK) ja Robiner, (tulemused peale maneežisõitu vastavalt 20.,21. ja 24. ja peale takistussõitu 11.,13. ja 19.).

Lisaks sõidu esimesele seitsmele olid korraldajad välja pannud eriauhinnad kolmele parimale ponipaarile, kelleks olid Kati Raidma ning Ralf, Aune-Maria Marjapuu ning Milana ja Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa RSK) ning Tas-Waps.

Keskmine 100 krossil säilitas Siret Saks oma liidriseisuse, lõpetades krossi vaid veidike normiajast aeglasemalt. Teisele kohale sõitsid end Kätlin Hundimägi (Tondi RSK) ja Zhutacor, kes ainsana läbisid 2,6 km pikkuse krossi normiaja piires. Vilvi Laanet ja Well Timed ületasid normiaega, mistõttu langesid kolmandale kohale. Tubli sõit krossil tõstis neljandale ja viiendale kohale Vilvi Laaneti Bella Ikal ning Dagmar Ainsoo Peloorial, kes maneežisõidus lõpetasid vastavalt alles 12. ja 13. ning takistussõidu 9.ja 10ndal kohal.

Krossis, erinevalt takistussõidust, ei ole kõige tublim mitte see, kes sõidab puhtalt ja kõige kiiremini, vaid see, kes sõidab puhtalt ja kõige täpsemalt normiaega. Seetõttu märkisid korraldajad ära mõlema krossi kõige "täpsemad" kes ei saanud krossilt ühtegi miinuspunkti ja olid kõige lähemal normiajale. Nendeks olid 80cm krossis Johann Zeiger (RSK Simon) ning Ronja-Pipa ja 100 cm krossis Kätlin Hundimägi ning Zhutacor.

Igale võistlusele annavad palju juurde toetajad. Niitvälja Karikas 2012 õnnestumisele panid õla alla Kaasiku Talupidaja OÜ, Farmplant Eesti AS ja Ott Vanaselja. Erilised tänusõnad kuuluvad Tõnis Oissarile.

Korraldajad palusid tänada kogu ametis olnud meeskonda, eriti tublisid vabatahtlikke, kes pika päeva vapralt vastu pidasid.

Märkimata ei saa jätta ka Ilmataati, kes on andnud oma märkimisväärse panuse traditsioonilise Niitvälja Karika unustamatuks spordielamuseks muutmisel. Korraldajad tänavad osalejaid vaprate soorituste eest ning kutsuvad kõiki järgmisel aastal tagasi osalema ja vaatama, milliseid üllatusi Ilmataadil veel pakkuda on.