Kolmevõistlejad olid Leedus edukad

Lõppenud nädalavahetusel osalesid paljud meie kolmevõistlejad Leedus Butrimonyses rahvuslikul võistlusel ning tõid kaasa mitmeid auhinnalisi kohti.

CNC 90 tasemel võttis kümne osaleja seas võidu Laura Liivamägi hobusel Pasadoble tulemusega 47,3 mp. Skeemis 68,5 % saavutanud paar asus teise eesti paari Ülle Voolaine – Hilton järel teisele kohale ning läbis puhtalt nii takistussõidu kui krossi. Voolaine ja Hilton paraku tegid takistussõidus ühe eksimuse ning kogusid krossil karistuspunkte aja eest, seega jäi nende positsiooniks viies koht. Kahe eesti paari vahele mahtus kolm leedu kombinatsiooni.

Kilgi tallis treeniv Laura Liivamägi, kellele oli see Pasadoblega esimene välisvõistlus, oli tulemuse üle äärmiselt õnnelik ning märkis, et suur edasiminek nende arengus on toimunud tänu Hanno Ellermanni hüppetrennidele, mida nad on regulaarselt võtnud viimased paar kuud. „Isak on paranenud ja kasvanud on enesekindlus. Tunne on selline, et lähitulevikus saaks kõrgemaidki sõita,“ kommenteeris sportlane.

CNC 100 tasemel osales kokku 5 paari, kellest neli olid eesti omad. Parima tulemuse tegid Anna-Liisa Raudsepp ja Bignam (58 mp), kes lõpetasid ainsana vigadeta nii takistus- kui maastikusõidu. Järgnesid Vilvi Laanet ja Bella Ika (70,9mp) ning Ervi Kaasiku ja Kasandra (93,3mp).

CNC1* klassis startis seitse paari, kellest kuus olid meie omad. Paraku võttis siin võidu just korraldajamaa esindaja RÅ«ta UndzÄ—naitÄ— hobusel Koza Nostra (53,7mp), kel ainsana õnnestus kross läbida karistuspunktideta. Teine koht läks meie Ervi Kaasikule Cendorial (67,2mp), kolmas Vilvi Laanetile Jonquilil (84,2 mp). Ka takistussõit osutus siin klassis kõigile katsumuseks, alla 8 kp ei suutnud keegi rada läbida.

Tulemused leiate: https://ratsanet.ee/events/940?locale=et&year=2016