Kolmevõistlejad võistlesid nädalavahetusel Soomes edukalt Ypäjä Finnderbyl

Eestlastest kolmevõistlejate seltskond Soomes Ypäjäl CIC1* raja esimese krossitakistusega. Foto: erakogu

Nädalavahetusel toimus Soomes Ypäjäl traditsiooniline Finnderby ja seda juba 45. korda. Kogu nädalavahetuse jooksul peeti võistluseid kõigil kolmel alal ning taaskord sõitsid ka meie kolmevõistlejad Soome, et osa võtta CIC1* taseme rahvuslikust kolmevõistlusest.

Kõigi kolme Soome sõitnud võistleja jaoks oli see esimene kord võistelda CIC1* tasemel. FEI Solidarity projekti kuuluvate noorte Sigrid Laini ja Luise Veversi jaoks oli see natuke ka proovivõistluseks, et aru saada, mis neid sügisel ees ootab. Juba augustikuus on Ypäjäl toimumas Põhjamaade Meistrivõistlused Kolmevõistluses, kuhu meie noorte eesmärk ka jõuda on.

Suurte võistluskogemustega kolmas võistleja Jaagup Kallas on kolmevõistlusmaastikul küllaltki uus tulija ning kuna tema ametlik kvalifikatsioon poleks võimaldanud antud võistlusest osa võtta, siis sai läbirääkimiste käigus talle omistatud antud võistlustel võistlemiseks eriluba.

Reedene päev algas pealelõunaste ratsastustega, kus eestlaste parima tulemuse sõitsid välja Luise ja Ruudi, olles 67,19% tugeval teisel positsioonil. Jaagup platseerus A Marettaga 60,83% 16. ning Lexicaga 60,76% 18. kohale. Sigridi ja Olivia S tulemuseks 54,24% ja 21. positsioon.

Laupäevases takistussõidus maha aetud tõke langetasid Luise ja Ruudi kolmandale kohale, Jaagup ja Lexica ajasid samuti vaid ühe takistuse maha, kuid tõusid üldarvestuses peale teist ala seitsmendaks. Jaagup oma  teisel hobusel platseerus peale takistussõitu 16. ning Sigrid ja Olivia S 19. kohale. Kogu klassi peale kokku oli puhtaid sõite vaid üks.

Krossi käies sai üsna pea selgeks, et soomlased siinkohal armu ei anna, rada oli maksimaalselt üles pandud.

Peatreener Raul Kauna krossi seitsmenda takistuse kõrval. Foto: erakogu
Veel üks näide korralikust CIC1* takistusest: Luise Vevers, peatreener Raul Kauna, Sigrid Lain ja tema isa seismas 15. tõkke taga. Foto: erakogu

Krossil esimesena startisid Jaagup ja A Maretta, kuigi algus sujus neil väga hästi, siis kahjuks said saatuslikuks tõkked, mis olid seotud veega.

Teisena startinud Sigrid ja Olivia S tegid oma ainukese eksimuse rajal 12. tõkkel lipu pihta hüpates, mis oli veest välja kerge tõusu peal kitsas takistus. Nii tuli paaril antud takistus uuesti ületada ning selle eest teeniti 20 karistuspunkti, millele lisandus aja eest veel 3,6 miinuspunkti ning nende lõpptulemuseks jäi 89,4 miinuspunkti ning 14. koht.

Sigrid ja Olivia S veetõket läbimas. Video: erakogu

Kahjuks tuli eksimus sisse ka Luisel ja Ruudil, kui krossil takistuse nr 6. B-elemendil tegi hobune sammu tagasi, nii teeniti koos karistuspunktidega tõrke eest lõpptulemuseks 56,8 miinuspunkti ning langeti seni tugevalt kolmandalt kohalt seitsmendale kohale.

Luise ja Ruudi veetõkkel. Video: erakogu

Viimase eestlasest võistluspaarina startinud Jaagup ja Lexica tegid ilusa puhta krossi ning tõusid lõpparvestuses auhinnalisele teisele kohale! Nende lõplikuks tulemuseks oli 43,2 miinuspunkti. Palju õnne sportlasele Jaagupile ning hobuseomanikule Heli Varikule!

Teise koha võitnud Jaagup ja Lexica veetõkkel. Video: erakogu

CIC1* klassi võit läks soomlanna Veera Manninenile ja Eesti juurtega hobusele Colibri, keda kindlasti paljud mäletavad, kui temaga võistles edukalt Marit Poltimäe.

Üldjoontes võib öelda, et taaskord oli meie kolmevõistlejatel väga edukas nädalavahetus. Samuti avaldas palju kiidusõnu meie sportlaste kohta ka kolmevõistluse peatreener Raul Kauna. Soovime kõigile võistlejatele palju õnne tublide tulemuste eest oma esimestel sellise tasemega võistlustel!

Kõik tulemused on leitavad siit: https://online.equipe.com/en/class_sections/317446