Kolmevõistlejad võistlesid nii Valgevenes kui Eestis

Aldo Kanepi ja Carita Ratomka krossil. Foto: Tatiana Bogdanova

Möödunud nädala esmaspäeva õhtul asusid Aldo Kanepi ja Kätlin Hundimägi Valgevene poole teele, et osa võtta Ratomka rahvuslikust nn CNC105 Intro klassist (Легкий класс). Paraja koguse viperustega Leedu ja Valgevene piiril õnnestus sportlastel siiski õnnelikult teisipäeva õhtuks võistluspaika jõudmine ning kohe kolmapäeval, 16. mail sai maha peetud nii koolisõit kui ka takistussõit.

Ratsastuses sõitis Aldo hobusel Carita välja 66,4% ning Kätlin ja Trevor 64,4%. Kohe õhtul toimunud takistussõidu suutsid Aldo ja Carita läbida vigadeta ning hoidsid enne krossi tugevat viiendat positsiooni 31. sportlase seas. Kätlin kahjuks eksis takistussõidus hüpates vale tõket. Meie rõõmuks suutis Aldo Caritaga, reedel 18. mail toimunud krossi puhtalt läbida ning nii saavutati lõppkokkuvõttes tubli kolmas koht! Ka Kätlin lubati väljaspool arvestust rajale ning paar sõitis krossi edukalt lõpuni.

Nädalavahetusel algas ka Eesti kolmevõistluse hooaeg ning avavõistlus leidis aset Järvamaal, Koordi Tallides. Kokku asus võistlustulle 40 võistluspaari ning kohale oli tulnud ka Leedu esindaja Rūta Undzėnaitė.

Laupäevane päev algas võistlejate jaoks ratsastustega ning madalaimas CNC70 klassis tegi parima tulemuse Jaagup Kallas ponil Murphy. Tugeva ratsastustulemusega 74,24% suudeti saavutada korralik edumaa. Peale ratsastust hoidis teist positsiooni Maris Parmakson oma noorel nelja-aastasel täkul Cambodia, kellele järgnes jällegi Jaagup, sedapuhku hobusel Olly Royal. Õhtul takistussõidus üks maha aetud tõke liidripositsiooni ei kõigutanud, samuti säilitas oma teise koha Maris. Jaagupi ja Olly Royali takistussõidus saadud 1 miinuspunkt aja eest langetas nad neljandaks ning puhta takistussõiduga tõusis kolmandaks hoopis Laura Liivamägi hobusel Casamia.

CNC70 klassi võitja Jaagup Kallas ponil Murphy. Foto: Elin Jalakas

Pühapäeval toimunud krossi suutis Jaagup liidriponil läbida vigadeta ning nii oli selge, et antud klassi võit ongi tema (-29,8 mp). Ka teise koha saavutas lõppkokkuvõttes puhta krossiga just Jaagup Olli Royalil (-35,3 mp), kuna Maris ja Cambodia kogusid krossilt aja eest 4 miinuspunkti, mis tegi nende lõpptulemuseks neljanda koha (-37,8 mp). Kolmandale kohale tõusis puhta krossiga Britt Getter Astover ponil Cessika (-35,9 mp) ning viienda koha saavutasid Kristiina Roots ja Omer S (-40,9 mp).

Ka teise koha võitnud Jaagup Kallas hobusel Olli Royal. Foto: Elin Jalakas

Klassis CNC90 asus peale ratsastust klassi juhtima Anna-Liisa Raudsepp hobusel Cardos, teise koha hõivas väliskülaline Rūta Undzėnaitė hobusel Ferrero ning kolmandale kohale platseerus Kerstin Valdsalu ja Braha. Siin klassis lõi aga õhtune takistussõit kõik kaardid segamini ning esimeseks tõusis Anna-Liisa oma teisel hobusel Be Happy, teine oli Juula Reinumägi Kasandral ning kolmanda positsiooni hõivas Maria Kivastik hobusel Omelissa S. Liidripositsiooni hoidnud Anna-Liisa tegi kahjuks krossil ühe tõrke ning nii saavutaski esikoha krossi vigadeta läbinud Juula hobusega Kasandra (-36,4 mp), teiseks tuli Maria Kivastik hobusel Omelissa S (-36,5 mp) ning kolmandaks tõusis CNC70 klassi edukaim sportlane Jaagup Kallas hobusel Qiu de Toriel (-36,7 mp). Antud klassi neljas oli Gloria Vimberg hobusel Feryment JJS (-38,9 mp) ning viienda auhinnalise koha saavutas Arina Berngard hobusel Tas-Waps (-40,4 mp).

CNC90 klassi võitjad Juula Reinumägi ja Kasandra. Foto: Elin Jalakas

Võistlusklassis CNC100 jäid võitmatuks Joanna-Britt Metsar ja Hultajka, kes asusid peale ratsastust antud klassi juhtima, ka ei muutnud nende tulemust õhtuses takistussõidus üks maha aetud tõke. Väga kaugele maha ei jäänud ka Anni Liis Hoop hobusel Zinga Zanga. Mõlemad eelnimetatud paarid läbisid ka krossi puhtalt ning nii kuuluski esikoht Joanna-Britile (-33,8 mp) ning teise koha saavutas Anni Liis (-35,0 mp). Kolmanda koha saavutas oma algse ratsastusprotsendi juures Teisi Unt hobusel Parys (-35,2 mp).

CNC100 klassi võitjad Joanna-Britt Metsar ja Hultajka. Foto: Elin Jalakas

Kõige kõrgema CIC1* võistlusklassi võit läks Leetu. Kohe algusest klassi juhtima asunud leedulanna Rūta Undzėnaitė hobusel Koza-Nostra ei eksinud ka takistussõidus ning vormistas oma võidu pühapäeval ilusa krossiga, suutes ainukesena ka normiaega sõita (-32,3 mp). Teise koha saavutas kodupubliku rõõmuks Vilvi Laanet hobusel Well Timed (-39,3 mp) ning kolmandaks tuli Ervi Kaasiku ja Cendoria S (-57,6 mp).

CIC1* klassi võitja leedulanna Rūta Undzėnaitė hobusel Koza-Nostra. Foto: Elin Jalakas