Kolmevõistlejaid Florence ei heidutanud: krossi järel juhivad Ingrid Klimke ja Suurbritannia

Ingrid Klimke GER riding Sap Hale Bob OLD-GER Photo FEI/Christophe Tanire

Maailmamängude kross tõestas taaskord, et midagi eelnevalt ennustada on võimatu. Seda eriti veel olukorras, kus päeva käekäik on USA idarannikut ründava orkaani käes. Õnneks hoidis Florence end tagasi ning kapten Mark Phillipsi loodud rada sai ise paremusjärjestuses muudatusi teha.

Koolisõidu järel uskumatu tulemusega liidriteks olnud Julia Krajewski ja Chimpmunk FRH korjasid 20 miinuspunkti tõkkel 14C ning andsid seega Ingrid Klimkele võimaluse esikoht enne takistussõitu enda kätte haarata. Klimke seda ka tegi, läbides SAP Hale Bob OLD’iga krossi puhtalt ning sekundi pealt normiajas; tulemuseks jäi koolisõidus saadud 23,3 mp.

“Parim kogu krossi juures oli see, kui värskelt Bobby finišisse tuli,” sõnas Ingrid, “Ta galopeeris viimasest mäest üles täiel kiirusel ning jõudsime finišisse täpselt ajas, nii et olen temaga väga rahul.”

Ka Ingridi sõnul oli rada tõsiseks katsumuseks: “Rada oli ehitatud nii, et vigu võis sisse tulla erinevatel tõketel. Sa pidid väga hästi keskenduma ja suutma kiiresti ning targalt otsuseid vastu võtta, sest kõik läks väga kiirelt.”

Raja tõsisust näitavad ka tulemused: vigu tuli sisse nii kahekordsel olümpivõitjal Mark Todd’il ja mitmekordselt maailmameistril Blyth Tait’il kui ka ameerilaste ühel kõvemal sõitjal Boyd Martinil. EquiRatings andmetel läbisid 67% sõitjatest krossi vigadeta ning 16 paari tegid seda normiajas.

Ludwig Svennerstal of Sweden on Stinger Photo FEI/Martin Dokoupil

Suurbritannia meeskonna kõik neli liiget läbisid krossi vigadeta ning normiaja piires, mis tõstis nad enne takistussõitu tulemusega 80,8 mp liidripositsioonile. Sealjuures tõusid Rosalind Canter ja Allstar B oma ratsastusjärgse tulemusega 23,3 mp individuaalsele hõbedale.

“Kiiresti sõitmine on täiesti minu mugavustsoonist väljas, kui mul on vähegi võimalust, siis ma sõidan pigem aeglaselt. Kuid õnneks sain juba esimesel tõkkel õige rütmi kätte ning pidin seda lihtsalt säilitama. Pärast kahte minutit avastasin, et olen 20 sekundit normiajast ees ilma, et ma oleks arugi saanud, kui kiiresti tegelikult sõitsin,” kommenteeris Ros, “Pidime kõik lootma sellele, et hobused on väga heas vormis ning nad jooksidki veel lõpus täiel kiirusel.”

Sarah Ennis ja Horseware Stellor Rebound näitasid iirlaste ankruna tõsiselt tugevat taset krossil ning ületasid finišijoone veel seitsmesekundilise varuga, asetades end individuaalselt pronksile ning meeskonnaga hõbedale.

“Meil on lihtsalt vapustav koondis ja väga hea koostöö omavahel,” lausus Sarah, “Ma ei suuda uskuda, et me tõesti oleme siin ja see kõik on juhtumas – vot just sellest sa unistadki.”

Sarah Ennis of Ireland on Horseware Stellor Rebound in for a bronze medal in Eventing at the FEI World Equestrian Gamesª Tryon USA PhotoFEI/Martin Dokoupil

Ühtlasi on see üle mitme aasta iirlaste hetke parim tulemus maailmamängudel. Sarah Ennis ja Padraig McCarthy ratsastasid tulemustele 26,3 mp ja 27,2 mp, mis on iirlaste maailmamängude ajaloos teine ning kolmas parim saavutus. Lisaks oli nende varasem rekord kaks tiimiliiget normiaja piires, seekord suutsid seda kolm. Seega on nende kahe ala järgne tulemus 89,0 mp-d, mis on kõvasti alla nende senise parima, 2010. aastal Lexingtonis saavutatud 144,7 mp-le.

Meeskondlikul pronksil asub hetkel Prantsusmaa koondis, kelle kõik neli liiget läbisid samuti krossi kiiresti ning vigadeta. Individuaalselt parimal kohal on Thibaut Vallette hobusel Qing du Briot ENE HN, kes ületasid normiaega vaid 1,2 sekundit on hetkel neljandad tulemusega 26,8 mp.

Thibaut Vallette of France on Qing du Briot ENE HN Photo FEI/Martin Dokoupil

Kui üldjoontes näitasid suurem osa paare tippvormi ning hoolimata karmidest ilmastikuoludest oli finišis märgata väga palju värskeid hobuseid, teatasid korraldajad, et kaks hobust vajasid siiski veterniaaride abi. Üheks neist oli Norra sportlase Heidi Bartlie Larseni partner Euforian, kes peeti kinni pärast 21. tõket ning viidi hobukiirabiga kohapealsesse kliinikusse. 13-aastasel ruunal diagnoositi pehmete kudede vigastus ning ta on veterinaaride hoole all.

Teine abivajaja, Rootsi sõitja Anna Freskgård’i hobune Box Qutie jõudis küll finišisisse, aga seda longates. Kiirabi viis ta nelja kilomeetri kaugusele Tryoni veterinaarhaiglasse. 12-aastasel märal diagnoositi sarnaselt pehmete kudede vigastus ning ta jäeti haigla veterinaaride hoole alla.

Orkaan Florence’i tõttu jätkub kolmevõistlus esmaspäeval, kuid nii hobuste ülevaatuse kui ka parkuuri algusajad pole veel kinnitatud. Seniks aga saab krossijärgsete tulemustega end kurssi viia Tryoni kodulehel.