Kolmevõistlejaid ootab lisaks juba toimunutele ees veel mitmeid põnevaid kliinikuid

Juba vanad eestlased ütlesid, et rege rauta suvel ja kolmevõistluseks harjuta talvel. Kolmevõistlejad peavad esiisade tarkusest lugu ja sellel aastal on toimunud või tulemas mitmeid huvitavaid kliinikuid Eesti juhtivate treenerite ja sportlaste juhendamisel.

Avalöögi andis jaanuari lõpus Eesti ühe nimekaima ratsasportlase Urmas Raagi takistussõidu kliinik Koordi Tallides Järvamaal. Kolmevõistlus on Urmas Raagile tuttav – omal ajal alustas ta oma sportlaseteed just sellel alal. U.Raag oli "vene ajal" NSV Liidu kolmevõistluskoondise kandidaat ning õhus oli võimalus pääseda isegi olümpiamängudele.

Möödunud nädalavahetusel, 02.-03. veebruaril, toimus tipptasemel kliinikuid nii "põhjas" kui "lõunas". Lõuna-Eestis oli kahepäevane takistussõidukliinik Saksa Ratsutamiskompleksis Riina Pilli juhendamisel. Riina Pill näitas, miks ta on valitud korduvalt Eesti parimaks takistussõidutreeneriks – ka Saksade juures kliinikus osalenutel jagus talle ainult kiidusõnu.

Põhja-Eestis, Järve Tallides, Harjumaal olid 02.veebruaril külalistreeneriteks 2012. aasta parim treener Alla Gladõševa ning tema sugugi mitte vähem tuntud õpilane, Eesti absoluutsesse koolisõiduparemikku kuuluv Dina Ellermann-Radhaa.

Pühapäeval, 03.02, tegi samas kohas koolitust NSV Liidu ja Eesti meister noorteklassis, mitmekordne Eesti parim kolmevõistleja Raul Kauna – mees, kel on ette näidata edukas aastatepikkune kolmevõistlustreeneri kogemus nii siit- kui sealtpoolt Soome lahte.

Huvi kliinikute vastu on olnud suur. Siinkohal on hea edastada rõõmusõnum neile kellel toimunud koolitustel pole olnud võimalik osaleda – on avatud registreerumine peatselt toimuvatesse kliinikutesse:

09.-10.02 on Tartumaal perekond Saksade juures tulemas kahepäevane koolisõidukliinik, kus külalistreeneriteks on Eesti ainus FEI kategooria koolisõidukohtunik Eva-Maria Vint-Warmington ning ENSV ning NSVL tiitlivõistlustelt medaleid noppinud Marika Vunder. Mõlemad on FEI II kategooria koolisõidutreenerid, kusjuures Marika on õppinud kuulsa Kyra Kyrklundi juures Inglismaal ning võistelnud Grand Prix tasemel.

16.veebruaril andsid oma nõusoleku uuesti Järve tallidesse tulla Alla Gladõševa ning Dina Ellermann-Radhaa.

Eelinfoks neile, kel siiani maastikusõidu kogemust pole – maikuus on spetsiaalselt teile tulemas krossikliinikud.r

Kliinikuid on tulemas veelgi – kõige operatiivsemat infot leiate ERL koolituste lehelt ning Hobumaailma kalendrist.

Merle Kollom