Kolmevõistlejate eliitsari FEI Classics jätkus Austraalias Adelaides

Möödunud nädalavahetusel peeti Austraalias, Adelaides, kolmevõistluse eliitsarja HSBC FEI Classics teine etapp. FEI Classics näol on tegemist sarjaga, mis ühendab endas kuute üle maailma toimuvat CCI4* tasemega võistlust.

Adelaides, kus osalesid vaid Austraalia kolmevõistlejad, tegi ajalugu Christopher Burton hobusega TS Jamaimo ning seda moel, kus ta oli hobusega treeninguid alustanud vaid nädal enne suurvõistlust ja hobusele oli see esimene CCI4* taseme võistlus. Taolise osalemise põhjus seisnes selles, et TS Jamaimo põhiratsanik Will Enzinger oli end vahetult enne võistlust vigastanud. Ideaalset koostööd näitasid Burton ja TS Jamaimo juba koolisõidus, kus sõitsid välja parima tulemuse. Puhta takistussõiduga tagas paar endale võidu, olles vahepeal krossiga veidi positsioone loovutanud. Krossijärgne liider, mullune Adelaide võitja, Craig Barrett hobusega Sandhills Brilliare ajas maha parkuuri viimase takistuse ning langes sellega kolmandaks. Teise kohaga lõpetas Pekingi Olümpiamängude võistkondlik hõbe Sonja Johnson hobusega Belfast Mojito.

Pärast kahte etappi juhivad sarja võrdse 15 punktiga britt William Fox-Bitt ja Adelaides võitnud Chris Burton. Viimase hooaja võitja uusmeremaalane Andrew Nicholson on hetkel 6 punktiga kaheksandal kohal.