Kolmevõistlejate HSBC sarja viimasel etapil Burghleys enne takistussõitu uusmeremaalaste “dessant”

Sel nädalavahetusel peetakse Suurbritannias Burghleys kolmevõistluse eliitsarja HSBC FEI Classics viimast etappi, kus finaalalale takistussõidule minnes on esikümnes seitse Uus-Meremaa paari, kaksikjuhtimine Jonathan Pagetil.

Pärast koolisõitu asus Burghly CCI4* võistlust juhtima tänavu juba ühe HSBC etapi võitnud Uus-Meremaa tõusev täht Jonathan Paget hobusel Clifton Promise, kelle tulemuseks hinnati 36.7 miinuspunkti. Skeemi järgselt hoidis teist kohta nädal tagasi Malmös hõbemedalil lõpetanud sakslanna Ingrid Klimke, kes Suurbritannias stardis hobusega FRH Butts. Nende tulemuseks oli 39 miinust. Oma võimalikule üldvõidule tegi noorest uusmeremaalasest oluliselt tituleeritum Andrew Nicholson, kes võttis hobusega Nereo sisse kolmanda positsiooni. Viiendal kohal on jällegi Nicholson, seda hobusega Nereo ja punktise mahajäämusega. Takistussõidus läheb igal juhul põnevaks.

Kross muutis teatud määral paremusjärjestust ja seda oluliselt Uus-Meremaa sportlaste kasuks. Nicholson ja Paget olid ainukesed, kes läbisid krossi vigadeta, kusjuures Nicholson tegi seda mõlemal hobusel, Paget teenis 0.4 miisut ületatud aja eest liiderhobusega. Pärast krossi on paremusjärjestus intrigeeriv, kus esikümnes suisa seitse Uus-Meremaa paari. Kaksikjuhtimine on noorel Pagetil, kusjuures liidre on ta hobusega Clifton Promise 37.10 miinust, teine hobusega Clifton Lush 42 miinusega. Vaid 0.3 punktiga jäävad Pagetist maha võrdset tulemust omavad Nicholson ja Avebury ning kodupubliku ees võistlev William Fox-Pitt hobusel Parklane Hawk.

HSBC tuuri üldarvestuses on enne finaaletapi punkte liider Nicholson 55 punktiga, 36 punktiga järgneb Fox-Pitt ja 27 punktiga Paget. Arvestades hetkeseisu, on Nicholsoni võimalused üldvõidule suured. Esikoht annab 15 punkti, teine 12, kolmas kümme, neljas 8, viies 6. Burghley võistluse tulemused ja samuti videoklipi kõikidest krossitakistustest leiate aadressilt http://www.burghley-horse.co.uk/