Kolmevõistlejate kevadine esimene võistlusturnee on peetud!

Eesti kolmevõistlejate ühtehoidmist märkasid ka teiste riikide esindajad. Foto Vivika Daniel

Kahel järjestikusel nädalavahetusel võistlesid Poolas, Sopoti Hipodroomil rohkem kui 20 riigi esindajad. Eestlaste gruppi kuulus 13 hobust ja 20 inimest. Sealhulgas 8 paari, kes tegid oma esimest välivõistlust koos. On suurepärane tõdeda, et meil on noori vapraid sõitjaid, kes suudavad ka noorte hobustega tulemusi teha. 

Esimese nädala CNC90 klass oli põnev, sest eestlased oli küllaltki lähedal kolmikvõidule. Lõppseis aga kujunes  – 5. koht Mari Talinurm ja tema uus noor partner Finn, 3. koht Marielle Pille ja tema uus võistlusponi Sofia, 2. koht suurepärase sõidu teinud Ann Öpik ja samuti vaid 6 aastane võistluspartner Rolls-Royce. Tuleks mainida, et võistlustules oli 32 paari viiest riigist.

CNC100 klassis tõi kastanid tulest välja Miia Pärgmaa hobusel Chirona, teenides välja üsna tihedas konkurentsis 6.koha 18 paari seast viiest riigist. Samal kõrgusel peetud U18 arvestust juhtis Britta-Liis Nõmmeots Alendril, kuid kahjuks väike hooletus krossil kukutas nad 5.ndale positsioonile.

CNC1* klassis startisid Camille Mahoni Orlymejal ja Maris Issak Kürii K-l, kuid seekord esimese alaga ei suudetud kohtunikke võluda ning positsiooni ei aidanud päästa ka kahe järgneva ala positiivne resultaat. Lõpetati 9. ja 14. kohal 20 paari seas.

CCI3* klassis startisid Kaire Kalm ja Cavalier, kes liiga tormaka sõidu eest kogusid lisamiinuseid, ning lõpetasid sõidu 13. positsioonil.

Nädal lõppes hästi rootslastele, kes noppisid kolmikvõidud nii CCI3* kui ka CCI4* klassis. Nende ratsastuse tulemustele vastu ei saadud.

Võistluste vahel sisustati vaba aega ühistegevuste, poodlemise ja päevitamisega. Suurem osa kohal olnud paaridest võistlesid juba kuu või kaks enne Sopoti võistlusi. Eestlased aga alustasid teekonda 23. aprilli lumetormist, põhimõtteliselt otse maneežist. Kaasa taritud talvevarustus oli ilmselgelt tarbetu. Poola tervitas meid kuuma päikese ja sooja tuulega.

Teisel nädalal paranesid tulemused

Teisel nädalal oli tunne ja treenitus juba tugevam ja kõik paarid parandasid eelmise nädala tulemust- kes samas, kes juba kõrgemas klassis.

CCN90 klassis taas Eesti tüdrukud järjest 4., 5., 6.koht – Mari Talinurm, Ann Öpik ja Grettel Matteus. 10. koht Terje Albin oma ratsul Dakar-B. Kokku oli 29 osalejat kuuest riigist.

CNC100/U18 klassis tõi karika koju Marielle Pille ponil Sofia. Peale esimest ala paar juhtis võistlust, kuid kahjuks takistussõidu tulemus langetas nad koha võrra, kuhu nad puhta krossitulemusega suutsid püsima jääda ja saavutati tugev 2. koht.

Oma esimese puhta soorituse said CNC1* tasemel kätte ka Meribel Suurpere Armstrongil ja Miia Pärgmaa Chironal.

Ainsa eestlasena CCI2* klassis võistles Camille Mahoni Orlymejal, kes küll kõrgema positsiooni krossi tõkkeveaga kaotas, kuid veendus hobuse heas minekust ja valmisolekus uueks hooajaks.

CCI3* klassis samuti ainsa Eesti sportlasena tegid hea sõidu Kaire Kalm ja Cavalier, kes parandasid oma tulemust 28 miinuspunkti võrra, kuid suurema konkurentsiga nädalal jäädi taas 13-ndale positsioonile.

CCI3* ja CCI4* klassides noppisid enim kohti seekord sakslased, saavutades kõige raskemas klassis CCI4* lausa nelikvõidu.

Sellised mitmenädalased võistlused on alati hea koht konkurentidega tutvumisega, heade ideede ammutamiseks ja uute kontaktide loomiseks. Saime poolakatelt kiita, kui ühtehoidev, aktiivne ja tore meeskond meil on. Soomlased oli kadedad, kui palju noori julgeid tüdrukuid on meil peale kasvamas ja eestlased ise said aru, et tegelikult nad suudavad sõita suurepäraseid tulemusi, kui tähelepanu püsib fookuses.

Ühesugused riided aitavad tiimitunnet suurendada. Foto: Vivika Daniel

Minikarika sari

Lisaks on Eestis toimunud ka juba kaks minikarika etappi, millest esimene leidis aset Kosel aprilli lõpus ja teine möödunud nädalavahetusel Perilas. Tondi ja Perila koostöös tähistati selle võistlusega uue krossiraja avamist. Võistlus oli hästi korraldatud, suurele väliväljakule mahtusid kahe ala areenid koos soojendusväljakuga. Pealtvaatajatel oli väga mugav kogu üritust jälgida. Kross toimus õhtupoolikul, kus sõitjad said ennast proovile panna uute tõketega. Täname korraldustiimi ja ootame huviga uut võistlust. 70 cm tasemele –  minikarika sarja – on oodatud kõikide alade harrastajad, lapsed ja noored hobused, kes sooviks oma ratsutamisoskust proovile panna või lihtsalt midagi vaheldusrikast hobusele pakkuda.

Järgmine kolmevõistlus toimub juba sel nädalal Koordi tallides!