Kolmevõistlejate suurtuuri HSBC FEI Classics uus hooaeg sai alguse Prantsusmaal Pau`s

Kui meie võitleme kodumaal juba lumetormidega, siis tuhandeid kilomeetreid lõuna pool asuval Prantsusmaal sai eile alguse kolmevõistluse suurtuuri HSBC FEI Classics uus hooaeg. Tuuri esimene etapp viiakse läbi traditsioonilises kolmevõistluskeskuses Les Etoiles de Pau tasemel CCI4*

Tuurist, mis sai alguse 2008.a., kirjutasime oma väljaandes pea aasta tagasi, kui 2011.a. võitjaks tuli legendaarne Briti kolmevõistleja Mary King. Tuletame siinkohal esmalt meelde tuuri põhimõtted. Tuur koosneb kuuest tipp-kolmevõistlusest tasemel CCI4*, etapid toimuvad nii Euroopas, Austraalias kui Põhja-Ameerikas. Igalt etapilt jagatakse punkte 25% parematest. Tuuri auhinnafondiks on 1 mlj. USD, mis jagune viie parima vahel. Lõppenud 2012.a. hooaja võitis vaid punktise eduga maailma edetabeliliidri Uus-Meremaad esindava Andrew Nicholsoni ees britt William Fox-Bitt, kellele oli see muide juba kolmandaks tuuri võiduks. Fox-Bitt on osutunud edukaimaks ka aastatel 2010 ja 2008. Huvitava faktina võime välja tuua veel ka selle, et üldvõitu on nautinud vaid Suurbritannia kolmevõistlejad. Kui 2011 oli juba mainitult parim Mary King, siis 2009.a. Oliver Towend. Tänavu järgnesid kahele kõvale konkurendile kolmandana Alison Springer, neljandana Michael Jung ja viiendana Stuart Tinney.

2013.a. hooaeg algas eile Pau´s traditsiooniliselt maneežisõiduga, kus suutis tulemusega 34.8 mp. kõiki edestada Austraalia uueks kolmevõistlustäheks nimetatud Christoper Burton hobusel Underdiscussion. 14-aastane Underdiscussion asus kolmevõistluse teele alles hiljuti ning just koostöös Burtoniga. Eelvealt oli seda hobust treenitud koolisõiduks. Underdiscussion on sel aastal võitnud CCI2* võistluse Iirimaal ning CCI3* võistluse Saksamaal Aachenis. 4* tasemel võisteldaks esmakordselt. Täna jätkub Pau võistlus krossiga, homme on kavas takistussõit.

2013. aasta HSBC FEI Classic hooaeg jätkub pärast Prantsusmaa etappi 22.-25. novembrini, 2012.a. Austraalias Adelaides, siis juba tuleval aastal 25.-28. aprillini Ühendriikides Kentuckys, 3.-6. maini Suurbritannias Badingtonis, 13.- 16. juunini Saksamaal Luhmuhlenis ning lõpeb 5.-8. septembrini Suurbritannias Burghley´s.