Kolmevõistlejate treeninglaager Ecu Tallides

Lars Christensson (SWE). Foto: Elin Jalakas

Möödunud nädalavahetusel toimus Tartumaal Nõo vallas Ecu Tallides treeninglaager kolmevõistlejatele Lars Christenssoni juhendamisel. Lars tuli Eestisse trenne andma juba neljandat korda, laager toimus koostöös Eesti Ratsaspordiliidu ja FEI Solidarity projektiga.

Treeningud toimusid tuttavas formaadis, kus mõlema päeva ennelõunal tegeleti ratsastusega ning peale lõunapausi jätkus kava laupäeval hüppetreeninguga ja pühapäeval sisekrossitreeninguga.
Lars Christensson andis peale iga treeningut kõikidele personaalset tagasisidet. Samuti oli ta kahe päeva jooksul pidevalt valmis vastama küsimustele ning arutama treening- ja võistlusplaane.
Treener oli nõudlik, pannes rõhku korrektsusele, ettevalmistusele ja enesedistsipliinile. Samas tõi ta negatiivsena välja meie noorte liigse kriitilisuse nii enda kui oma hobuse suhtes. Nii mõnigi sai ülesandeks oma treeningu analüüsi alustada esmalt kolme positiivse asjaga. Treener rõhutas, et ka väikseid edasiminekuid tuleb märgata ning hobust nende eest kiita.
Pühapäeva pärastlõunat sisustasid hüppetreeningud krossitõketega. Nagu alati pani see kõigi silmad särama ja tegi tuju heaks. Täname väga Ecu Talle ja selle usinat kollektiivi, kes vapralt oli nõus treeninglaagriga kaasnevaid ümberkorraldusi tali igapäevaelus läbi viima.

Uue aasta plaanidest rääkides lubas Lars oma tihedas kalendris meie jaoks aega võtta märtsi alguses ja loodetavasti ka mai kuus, kus saaks ka juba õues treeninguid läbi viia.

Osalised trenni lõpus tagasisidet saamas. Foto: Elin Jalakas