Kolmevõistlejate võistlushooaja avapauk Poolas, Sopotis

Eesti kolmevõistlusseltskond Sopotis / Autor: Vivika Daniel

Eeloleval nädalavahetusel on algamas juba kodumaine kolmevõistluse hooaeg, ent enne saame kokkuvõtteid teha kaks nädalavahetust väldanud Sopot Spring Tourist, mis leidis aset Poolas aprillikuu viimasel ja mai esimesel nädalavahetusel. Sopoti esimesel nädalavahetusel tegi eestlastest rahvusliku taseme võistlusel kaasa 14 ja teisel 11 paari, rahvusvahelisel FEI tasemel tehti mõlemal nädalavahetusel starte kokku nelja paari poolt.

Miks aga eesti kolmevõistlejaid igal aastastal Sopotisse lähevad?

“Tore on,” ütleb Katriin Sild, kes oli oma hobusega Zinga Zanga mõlemal nädalal stardis rahvusvahelises CCI2* klassis. Ja see võtab meie kolmevõistlejate meeleolud kahe nädala kohta väga hästi ka kokku, kuid Katriin lisab, et see on hea algus hooajale, kuna krossirada on Sopotis alati veidi kergem võrreldes teiste võistluspaikadega ja võistlus on kalendris just sobival ajal, kui Eestis on lumi sulanud ja Eesti kolmevõistlejad on saanud oma esimesed krossitrennid teha.

Sama räägib ka Erkki Hõim, kes oli mõlemal nädalavahetusel võistlustules nii Roleksi kui ka Ally Nightingale’iga, sõites esimesel nädalal CCI3*-L ja teisel CCI4*-S klassides. Tema sõnul on Sopot ka hea koht, kus rahvusvahelistes klassides võistlejad endale hooaja suuremateks võistlusteks kvalifikatsioone koguvad. Samuti räägib Erkki, et kaks nädalat Sopotis annab võimaluse võistluskohaga harjuda, vahepeal kohapeal treenida ja teine nädal oma tulemust parandada.

Sopotis esimest korda käinud ponisõitja Grettel Matteuse sõnul jättis Sopoti Hipodroom väga hea mulje: “Mõlemad võistlused ja nende vahel olev aeg oli hästi organiseeritud. Samuti on siin suured ja uhked võistlusplatsid ning kenad tallid.”

Vaade Sopoti hipodroomile ja võistlusaladele

 

Sopoti hipodroomi suur maneež, kus treenisid hipodroomi kohalikud elanikud

Kahe nädala elust-olust

Kahe nädala jooksul oli lisaks võistlejatele eestlastest kohal ka treenerid, gruumid, toetajad, autojuhid ja isegi lemmikloomad ning kõik asjaosalised kinnitasid, et meie kolmevõistluseltskond hoidis väga kokku ja moodustas ühe toreda ühise tiimi.

“Kaks nädalat möödusid väga kiiresti. Võistlused, treeningud, võistlused. Tore oli kõrvalt näha kolmevõistlejate ühte hoidvat pere, kes võistlustel raja ääres üksteisele kaasa elasid. Meid oli ikka päris palju. Eriti hea meel oli, et seekord oli kaasas nii palju noori ratsanikke, kelle jaoks oli see esimene väljsvõistlus. Minu meelest said nad super-hästi hakkama ja näitasid, et Eestis on kolmevõistlus noorte seas päris populaarne. Kuigi võistluste korralduse tehniline pool mõnes kohas logises, siis mina tulin võistlustelt tagasi positiivsete emotsioonidega. Aitäh teile Eesti Spoti kolmevõistlejad!” räägib võistluse noorima võistleja Marielle ema ja gruum Vivika Daniel. Raul Kauna lisab: “On olnud õnne ja ebaõnne! Meeleolu oli ülihea, välja arvatud, et ilm on olnud väga kehv.”

Kõige parema ülevaate nii Sopoti elust-olust kui ka tulemustest ja võistlejate ning toetajate vahetutest emotsioonidest saab kindlasti Kolmevõistleja Facebooki lehelt leitavate videote vahendusel.

Meie võistlejad jäid ka kaamerasilma ette. Marielle ja Murakas. Autor: Aleksandra Ziętak Fotografia
Britt Getter ja Archie leidsid treeningu ajal aega kaamerale lehvitada / Autor: Aleksandra Ziętak Fotografia

Tulemused:

Sopot Spring Tour I raames saavutasid auhinnalised kohad meie järgmised sportlased:
CNC100-18 klassis saavutas 5. koha Sarah Marii Aarelo hobusel Al Pacino (32,8 kp) ning 6. koht läks Cristiana Engelile ponil Tristan J (38,4 kp).
CCI3*-L klassis saavutas tubli 6. koha Kaire Kalm hobusel Cavalier (51,2 kp).

Sopot Spring Tour II raames said eestlased kaks auhinnalist kohta:
CNC90 klassi võitis Grettel Matteus ponil Mister Mons (26,7 kp).
CNC1*-Intro klassis V auhinnalise koha Britt Getter Astover hobusel L’arion des Bois, lõpptulemusega (37,4 kp).

Kõik Spring Tour I tulemused on leitavad SIIT ja Sprint Tour II tulemused SIIT.