Kolmevõistlejatel hooaja esimesed tulemused käes

Jaagup ja Belistra Strzegomis. Foto: ©Leszek Wójcik

Möödunud nädalavahetusel toimus Poolas tuntud võistluspaigas Strzegomis kolmevõistlus Strzegom Spring Open I, kus võistlustules oli ka meie sportlane Jaagup Kallas (Saare RK). Kallas osales kokku neljal hobusel, rahvusvahelistes CCI2*-S klassis Olli Royaliga ning CCI1*-Intro klassis Konfloria de Lunaga ning rahvuslikes CNC80 klassis Belistraga ning CNC100 klassis Royal La Luziga.

Põhihobuse Olliga saavutati reedeses CCI2*-S klassi koolisõidus 62,2%, mis andis avaskooriks 37,8 karistuspunkti ning 26 positsiooni 45 võistleja seas. Laupäeval toimunud takistussõit läbiti vigadeta ning viimasele alale mindi vastu juba 13 kohalt. Viimaselt alalt – krossilt võeti rajalt kaasa vaid 7,6 kp aja eest ning paar lõpetas võistluse 16. kohal 45,5 karistuspunktiga.

Rahvusvahelises CCI1*-Intro klassis saavutas Jaagup Konfloria de Lunaga 38 osaleja seas 21. koha tulemusega 46,1 karistuspunkti. Koolisõidus saavutati 63,5% ning nii takistussõidust kui ka krossist võeti radadelt kaasa vaid mõned ajavead.

Rahvuslikus CNC80 klassis oli Jaagup Belistraga 30 osaleja seas 20. tulemusega 59,6 kp ning CNC100 klassis Royal la Luziga 36 osaleja seas 30. lõpptulemusega 65,6 kp.

Kõik Strzegom Spring Open I võistlusklasside tulemused leiad siit.

 

Uudiseid saame jagada ka Saksamaalt, kus elab ja treenib noor kolmevõistleja Britt Getter Astover (Tondi RSK). Nädalavahetusel toimus Bad Segebergis, mis asub 25 km Lübeckist läänepool, rahvuslik kolmevõistlus nimega Frühjahrs Vielseitigkeit. Britt osales antud võistlusel oma uue võistluspaarilisega The Magician. A** (vastab tasemele 100) klassis saavutati 20. koht 36 osaleja seas, lõpptulemusega 63,70 kp.

Britt ja tema uus võistluspartner The Magician. Foto: Erakogu

Britt tutvustab oma uut võistluspartnerit ja plaane järgnevalt:

“Uue hobuse nimi on The Magician, ta on 12 aastane ruun, kes juba kolmevõistlusmaastikul kogenud. Uuel hooajal on suurim eesmärk sõita ilusaid sõite ja puhtaid krosse. Kui vorm lubab, siis ehk jõuda ka mõnele rahvusvahelisele võistlusele.”

Frühjahrs Vielseitigkeit võistluse tulemused leiad siit.

Kuna meie Eesti kolmevõistluse hooaja algus lükkus liigsete lumeolude tõttu aprillist mai keskpaika, siis uutest tulemustest saame juba siiski rääkida aprilli lõpus, kui Sopotis toimuvad kaks nädalavahetust järjest Sopot I ja Sopot II kolmevõistlused.