Kolmevõistlejatel oli tihe nädalavahetus

Lars Christenssoni kolmevõistluse treeninglaager Kose kolmevõistluskompleksis. Foto: Elin Jalakas

Möödunud nädalavahetusel kohtusid kolmevõistlusseltskonnad nii Harjumaal Kosel kui ka Tartumaal Ihastes. Mõlemas paigas toimus kolmevõistlusteemaline laager ning treeneritele suunatud koolitus.

Ihastes tegeleti laupäeva esimeses pooles Erkki Hõimu juhendamisel takistussõiduga ning pealelõunal hüpati Raul Kauna juhendamisel tehniliselt keerukamaid krossitakistusi, harjutati pöördeid ja süsteeme. Pühapäeval hüpati krossi ning harjutati võistlustempot.

Kose laagrit viis sedapuhku läbi kolmevõistlejate poolt rohkelt armastatud Rootsist pärit välistreener Lars Christensson. Kui laupäev möödus laagriliste jaoks latitöö ja takistussõidu saatel, siis pühapäeva varavalges lisandus Kosele rohkelt treeneritööd tegevaid inimesi ning Kipi Puhkemajas alustati seminaril parimate praktikate jagamisega. Keskendusime erinevatele väljakutsetele treeneritöös, arutasime baasratsastuse tõdesid, rääkisime turvalisusest ning peatusime pikemalt ka sotsiaalse vastutuse teemal. Teame ju kõik, et kui me täna tahame olla edukad ja jätkusuutlikud spordis mida me teeme, kanname me samal ajal ka vastutust ühiskonna ees.

Lars Christenssoni kolmevõistlussuunaline treenerite koolitus Kosel. Foto: Elin Jalakas

Hiljem liiguti edasi üheskoos Kose krossiväljakule, kus ootas juba ees esimene seltskond laagrilisi, kes olid valmis alustama krossitreeningutega. Kõik krossitreeningute sessioonid olid pikad ja põhjalikud, üheskoos treeneritega arutleti ja jagati arvamusi. Loodetavasti said kõik kohale tulnud treenerid edasiseks kasulikke nõuandeid ning jäid koolitusega rahule.

Suur aitäh Ats Kaljule meid enese juures võõrustamast ning aitäh kõigile osalistele, kes ürituse õnnestumisele kaasa aitasid!

Kodumaine esimene kolmevõistlus leiab aset juba maikuu keskel Järvamaal Koordis, Larsi aga on uuesti võimalus kohata mai lõpus Kose Suvi 2023 võistlusel, kus ta ka rajameistriks on.

Rohkem pilte koolitusest leiab siit.