Kolmevõistlus Tryonis: Julia Krajewski juhib pärast esimest koolisõidu päeva

World Equestrian Games Tryon Julia Krajewski ride Chipmunk FRH-GER Photo FEI/Christophe Tanire

Saksamaa esindajad Julia Krajewski ja Chipmunk FRH  asetsevad esimese ratsastuspäeva järel 2018. aasta Maailma Ratsaspordi Mängude kuldmedalile kõige lähemal, kui saavutasid tulemuse 19.9 miinuspunkti.

EquiRatings andmetel on tegemist kolmanda parima tulemusega, mis maailmamängudel eales välja on sõidetud. Parima tulemuse skeemis – 13,9 mp – on saavutanud samuti sakslanna Bettina Hoy hobusega Woodside Ashby (selle skeemi hinnetelehti tahaks küll näha!) ning teise parima inglanna Pippa Funnell Supreme Rock’il (19,1 mp). Mõlemad said märkimisväärsete tulemustega hakkama 2002. aastal Hispaanias, Jerez de la Fronteras.

“Ma olen väga rahul, sest kõik teavad, et oleme võimelised sellist tulemust saavutama. Keegi ei ütle sulle küll, et ootavad nii head saavutust, kui salamisi naljatletakse ning see ikkagi paneb pinget peale,” kommenteeris Julia, “Chipmunk’iga sõltub kõik sellest, kuidas sujub ettevalmistus; eriti viimastel päevadel. Kui ta saavutab oma parima liiga vara, siis ta ei pruugi võistlustel piisavalt hea olla. Seega olen väga õnnelik, sest järelikult oskasin viimastel päevadel õiget tööd teha: ta oli väga lõdvestunud ning rahulik ja keskendus täielikult minule. Olen temaga sõitnud alates sellest, kui ta oli kõigest nelja-aastane ja see on suurepärane tunne, kui hobune usaldab sind ja teeb sinuga nii head koostööd.”

Päeva teise parima tulemuse – 27,1 mp – saavutas kodupubliku ees ameeriklane Boyd Martin trakeeni tõugu ruunal Tsetserleg’il. Hoolimata sellest, et Krajewskil on 7,2 mp suurune edumaa, jäi Boyd oma sooritusega loomulikult rahule: “Sinu suurim hirm on, et sa ei suuda anda sellisel hetkel oma parimat, kuid Thomas (sest Tsetserleg on ju liiga keeruline hääldada) oli platsil suurepärane. Ta võib veidi impulssi kaotada, mistõttu ma täitsa nautisin rahva ergutusi; nad suutsid mind naerma ajada ning aitasid unustada, kui närvis ma olin.” Antud tulemus oli ühtlasi 11-aastasele Tsetserlegile senise karjääri jooksul parim!

Inglanna Piggy French ja 10-aastane Iiri sporthobune Quarrychest Echo saavutasid kolmanda tulemuse – 27,8 mp – millega istuvad Boyd’il ja Tsetserlegil üsna kukil. “Tal ei ole veel üüratult palju kogemust kogunenud, seega tean, et ta on võimeline rohkemaks. Kuid ta on väga intelligentne hobune ja seega ma saan temas üsna kindel olla,” sõnas Piggy, “Tegime täitsa alguses ühe vea, kus ta jätkas peatusest galopis, ja loomulikult olen selles pettunud. Siiski jäin ülejäänud skeemiga väga rahule!”

FEI World Equestrian Games™ Tryon USA Andrew Hoy on Vassily de Lassos; Australia; Eventing
Photo FEI/Liz Gregg

Meeskondliku arvestuse järgi juhib hetkel Saksamaa 50,1 mp-ga, teisel kohal asetseb Austraalia (58,4 mp), kellel on kaks sõitjat hetkel esikümnes Christopher Burton ja Cooley Lands neljandal kohal tulemusega 28,4 mp ning Andrew Hoy Vassily de Lassos’ega üheksandal kohal tulemusega 29,8 mp. Prantslased hoiavad hetkel meeskondliku kolmandat kohta olles esimese päeva järel saavutanud tulemuseks 59,4 mp.

Kuid kõik on veel võimalik, sest üks päev koolisõitu on veel ees ning lõppude lõpuks peab ikka krossi ja takistussõiduga ka edukalt hakkama saama. Seega vaatame üle tänased stardijärjekorrad ning valmistume kell 15.50 FEI TV ette istuma!

Kõik tulemused on näha Tryoni kodulehel.