Kolmevõistluse Eesti meistrid on teist aastat järjest Kaire Kalm ja Cavalier

Kolmevõistluse Eesti meistrid Kaire Kalm ja Cavalier. Foto: Elin Jalakas

Möödunud nädalavahetusel peeti maha kodumaise hooaja viimane kolmevõistlus, mille raames selgusid nii seenioride kui ka U25 vanuseklassi Eesti meistrid, lisaks selgitati välja tänavu aasta parimad noorhobused kolmevõistluses. Ajalugu sai taaskord tehtud ka osaliste osas, võistlusel oli kokku 87 starti!

Laupäevane päev algas seenioride koolisõiduga, alustavast neljast paarist jäi kohe kahjuks alles vaid kolm. Tugevaima skoori EMV arvestuses sõitsid välja Kaire Kalm (ESHKS) ja Cavalier, talle järgnesid Tartu Kalevi RK sportlased Erkki Hõim Ally Nightingale’l ning Katriin Sild Zinga Zangal. Mõni hetk hiljem oli osalistel läbitud ka parkuur – Kaire takistustel ei eksinud, lisandusid vaid ajavead 4.8 kp, Erkkil üks maas ning Katriini ja Zinga skoorile lisandus 12 kp.

U25 vanuseklassis startis kokku seitse võistluspaari, tugevalt alustanud ning koolisõidu järgselt esikohta hoidnud tänavused poniratsanike ja juunioride Eesti meistrid Cristiana Engel (Tondi RSK) ning Tristan J kogusid aga takistussõidust 19.6 kp, mis viis nad medaliheitlusest välja. Neljandalt positsioonilt esikohale tõusis ainuke puhta takistussõidu teinud Camille Mahoni (SA Tallinna RK) Orlymejal, teist ja kolmandat kohta hoidsid ja säilitasid ka peale takistussõitu Jennifer Žukova (Tondi RSK) ja Phenomenon ning Sigrid Lain (Tartu Kalevi RK) ja Lootus.

Pühapäevane krossipäev seenioride arvestusse muutuseid ei toonud, tiitlikaitsjad Kaire Kalm ja Cavalier läbisid krossi vigadeta ning kuldmedal kindlustati 36.5 karistuspunktiga. Hõbemedalile tulid Erkki Hõim ja Ally Nightingale (37.6 kp), pronksmedal jäi paraku välja andmata, sest Katriin ja Zinga Zanga krossi ei lõpetanud.

Medalistid Kaire Kalm ja Erkki Hõim. Foto: Elin Jalakas

U25 vanuseklassi medaliheitluses kindlustasid kuldmedali puhta krossi ja mõne ajaveaga omale Camille ja Orlymeja, nende lõpptulemuseks jäi 32.4 kp. Hõbemedali said kaela Jennifer Žukova ja Phenomenon (34.1 kp) ning pronksile tõusid enne krossi neljandad olnud Sarah Marii Aarelo (Tondi RSK) ja Al Pacino (35.9 kp).

U25 vanuseklassi medalikolmik: Camille Mahoni, Jennifer Žukova ning Sarah Marii Aarelo. Foto: Elin Jalakas

4-aastaste noorhobuste klassis tasemel CCN70 võtsid võidu Emma-Elisa Randväli (Tondi RSK) Freedanceril (29.4 kp). Parim 5-aastane hobune on ainukesena tulemuse kirja saanud Nanou, ratsanikuks Leenu Sarapuu (Hiiumaa RSK) (34.3 kp). 6-aastaste klassis võttis võidu soomlanna Jonna Matikainen, seda küll Eestis sündinud ja kasvanud hobusel Komeet K (46.8 kp).

Kõige osalejaterohkem oli CCN70 klass, kus startis kokku 40 paari, siin võtsid võidu Carmen Sõlg (Tondi RSK) ja Rambo (30.3 kp). CCN90 tasemel oli 17 sportlase seast parim tänavune juunioride hõbemedalist Meribel Suurpere (Tartu Kalevi RK) ja Armstrong (32.4 kp) ning CCN1* avatud klassi võitsid Marie-Helene Tänna (RSK Simon) ja Jamaica (39.0 kp).

Aitäh kõigile asjaosalistele, tänu kellele selline suurvõistlus jälle maha sai peetud. Aitäh sponsoritele ja toetajatele! Suur tänu Ats Kaljule meeleoluka kolmevõistlushooaja lõpupeo eest!

 

Kohtume uuel aastal jälle!

 

Kõik võistluste tulemused on leitavad siit.