Kolmevõistluse Eesti meistriks noorteklassis tuli Ann-Marii Vilk

Nädalavahetusel, 7.-8. juunil peeti Saksa ratsutamiskompleksis maha suur kolmevõistlus, mille hulgas selgitati noorteklassi Eesti meister, kelleks tuli Ann-Marii Vilk Halijusel, ning Tartu linna meistrid poniklassis, harrastajates ja seeniorides.

Noorteklassi Eesti meister selgitati tasemel Keskmine 105 – skeem CI* 2009 B + TS kuni 110 cm + kross kuni 105 cm. Kokku asus starti 6 võistluspaari, kes kõik ka tulemuse kirja said. Pärast ratsastust asus juhtima Kurtna RSK esindaja Karl Robert Valk Dubail, kes aga kogus takistussõidust 12 mp ning kukkus Ann-Marii Vilki (samuti Kurtna) järel teiseks. Kolmandat kohta hoidis pärast takistussõitu Johanna Kalle (Simon) Otmundil.

Krossi läbisid vigadeta nii Vilk kui Valk, Kalle kogus aja eest 19,6 mp juurde ning langes neljandaks. Pronksmedali võttis seega hoopis Anna-Liisa Raudsepp (Järvamaa) Gildevoogil, kes sai maastikusõidust ületatud normiaja eest 10,4 mp, edestades nii Kallet ja Otmundi napi 1,2 puntkise vahega. Meistritiitli pälvinud Ann-Marii Vilk ja Halijus said lõpptulemuseks 62,1 mp, hõbemedali omanikud Karl Robert Valk ja Dubai 66,4 mp ning Anna-Liisa Raudsepp ja Gildevoog 85,5 mp.

Samal tasemel peeti ka Tartu Linna Meistrivõistlused seeniorklassile, kus stardis oli 8 võistluspaari. Parima tulemuse ja tiitli pälvisid Getlin Laaniste ja Siofor tulemusega 52,4 mp. Hõbemedal läks Anna-Liisa Raudsepale, sedapuhku hobusel Bignam. Pronksi võttis enne krossi liidriks olnud, kuid seal aja eest miinuspunkte kogunud Erkki Hõim Onyxil.

Tasemel Kerge 80 (skeem A1 + TS kuni 85 cm + kross kuni 80 cm) võidutses Kirkke Eliise Põldsalu (Tondi) ponil Hetty, kes võitis nii avatud klassi kui Tartu Linna Meistrivõistlused poniratsanikele tulemusega 46,3 mp. Viimati mainitud arvestuses, kus võistles kokku 7 paari, järgnesid Põldsalule Kaia Loviisa Kink (Tondi) ja Mahdi F ning Anna-Liis Remmel (Simon) ja Fortune. Avatud klassi teine koht läks 14 paari konkurentsis Grethe Aikevitsiusele (Simon) Orfixil, kolmas oli Mari Mikson (Järvamaa) Sharmaanil.

Harrastajate klassis võttis 10 paari seast Tartu linna meistritiitli võistlussporti comebacki teinud kunagine Eesti seenioride meister Ellen Põder (Tartumaa), seda seekord hobusel Puttercup Ataman, tulemuseks 54,1 mp. Harrastajate hõbemedal läks Liisi Põldotsale (Liivimaa) Wiktoria S-il, pronks Maria Kivastikule Omelissa S-il.

Algajad kolmevõistlejad said kätt proovida tasemel Algtase 50 (skeem ABC 2, TS kuni 55 cm + kross 50 cm), kus startis 7 paari ja parima tulemuse tegid Deily Aul (Liivimaa) ja Pardoon (46,3 mp).

Kõik tulemused leiate Ratsanetist: https://ratsanet.ee/events/74?locale=et

Pildid tulevad peagi siia: http://www.kyllitedre.com/EVENTING/EMV-noored-2014