Kolmevõistluse Eesti Meistriteks tulid Marit Poltimäe ja Madli Murel

Eile ja täna selgitati Tartumaal Saksa Ratsutamiskompleksis Eesti Meistrid kolmevõistluses seenioride, noorte ja harrastajate tasemel. Lisaks peeti noorte ja seenioride klasside juures ka Tartu Linna Meistrivõistluste arvestust.

Seenioride arvestuses läks pärast maneežisõitu 12 paari hulgas juhtima Madli Murel (Mondes) Flickeril, väikse vahega olid Marit Poltimäe (Kurtna) ja Cosette kohe kannul, kolmandana jätkasid Veiko Uuk (Tartumaa) ja Samuel. Takistussõidu, kus tõkked olid kuni 115 cm kõrged, suutsid vigadeta läbida vaid Poltimäe ja leedukas Dagnis Rakauskas, kes aga otsustas krossil mitte startida. Murel kogus takistussõidus 4 ja Uuk 12 kp, maastikusõidus lisandus mõlemile miinuspunkte veelgi.

Krossi läbisid karistuspunktideta Poltimäe ja takistussõidus 4 kp kogununud Aldo Kanepi (Merimetsa) Groy’l. Selline tulemus tagas kuldmedali Poltimäele Cosette’il (42,6 mp), hõbemedalile jõudsid nii krossis kui takistussõidus oma kontole 4 miinuspunkti lisanud Siret Saks (LMRK) ja Wiplala S (57,3). Kolmandaks tõusiski Kanepi hobusel Groy (61,8). Sarnaselt jagunesid ka Tartu Linna Meisrivõistluste tiitlid.

Marit Poltimäe ja Cosette. Foto: Elari Aaboja / Hobunet

Noorte meistrivõistlustel näitas avaalal parimat vormi Märjamaa klubi sportlane Kristiina Raudnagel hobusel Uzzi. Tema kannul asusid takistussõidule vastu Madli Murel ja Caprice ning Priidu Tikk (Kassari Ratsamatkad) ja Dimitri Donskoi. Takistussõidus kõrgusel 110 cm näitasid vigadeta sooritust viis võistluspaari, nende hulgas Murel ja Caprice ning Poltimäe ja Szaman, kes tõusid sellega teiseks, kuna Raudnagel pidi leppima 12 miinuspunktiga. Priidu Tikk lisas takistussõidust oma kontole koguni 20 miinuspunkti. Enne krossi jätkasid kolmandalt kohalt takistussõidu eksimusteta lõpetanud Reelika Oissar (Niitvälja) ja Arletta.

Krossi suutsid nulliga lõpetada nii Murel (kokku 47,2 mp) kui Poltimäe (kokku 51,1 mp), Raudnagelile lisandusid 8 kp aja eest (kokku 64,8 mp), ning selles järjestuses ka võistlus lõpetati, samamoodi jagunesid ka Tartu Linna Meistrivõistluste esikohad. Oissar võttis krossilt aga juurde 54 mp, Tikk omakorda 16,8 mp.

Võistluste raames peeti ka mitteametlikud Eesti Meistrivõistlused harrastajate kolmevõistluses. Kuldmedalile jõudis Parkuuri klubi esindaja Ervi Kaasiku hobusel Cendoria S (53,4 mp), hõbedat vääris Merilin Vips Macallal (RSK Caballus) (54,6 mp), pronksile tuli Maria Kivastik hobusel Hera S (LMRK) (58,0 mp)

Ervi Kaasiku ja Cendoria S. Foto: Elari Aaboja / Hobunet

Vabaklassis tasemel kerge 80 saavutasid esikoha Aldo Kanepi ja Trevor (56,3 mp), teise koha Veiko Uuk ja Gunvald (57,6 mp), kolmanda Dagmar Ainsoo ja Prints S (Simon) (65,5 mp). Vabaklassis tasemel keskmine 105 oli ainult kaks võistlejat, kellest üks otsustas krossil mitte startida, seega võit läks Joosep Tikule hobusel Kenedis (Kassari Ratsamatkad) (56,9 mp).

Hobuneti / Elari Aaboja fotosid võistlusest: http://www.facebook.com/hobunet