Kolmevõistluse Eesti meistriteks tulid poniklassis Kirkke Põldsalu ja juuniorides Dagmar Ainsoo

Dramaatilisest heitlusest sel nädalavahetusel Koordi Tallides kolmevõistluse Eesti meistri tiitlile väljusid võitjatena poniklassis Kirkke Põldsalu ja juuniorides Dagmar Ainsoo. Lisaks peeti ka kaks avatud klassi.

21.-23. septembrini Koordi Tallides peetud kolmevõistluse Eesti Meistrivõistlustest poniklassile ja juunioridele võttis kokku osa 15 võistluspaari. Meistrid selgusid mõlemas arvestuses viimasel hetkel. Kaunist mõisapargist läbi viivat uhiuut krossirada oli vaatama kogunenud märkimisväärne arv publikut.

Poniklassis tasemel kerge 90 juhtis pärast avapäeva Mari-Liis Oberg (Tondi) Toonikul, kes aga ei suutnud krossil ületada kraavitakistust ning langesid konkurentsist välja. Kuuest paarist jätkas pärast krossi kolm, kellel jäi vaid üle jagada medalite värvused. Kahjuks ei läbinud Heleri Heinrandi (Simon) Fortune enne takistussõitu veterinaarkontrolli ning seega jäi võistlustulle vaid kaks sportlast – liidrina Kati Raidma (Vändra) Ralfil ning teisena Kirkke Põldsalu (Tondi) Hettyl. Punktivahe oli säärane, et Raidma sai endale takistussõidus lubada ühe vea, mida ta ka tegi, kuid kahjuks kogunes punkte ka ületatud normiaja eest, mistõttu paar lõpetas Põldsalu ja Hetty (65,2 mp) ees napilt teisena (65,9 mp). Pronksmedalit välja ei õnnestunudki anda.

Kirkke Põldsalu ja Hetty

Juunioride klassis tasemel keskmine 100 asus võistlustulle 9 paari, kellest avapäeval tegi parima soorituse Eliise Kõva (Järvamaa) Leonardol. Kahjuks tuli krossilt tõrge mitmele paarile saatuslikuks saanud kraavi ees ning lisandus 20 miinuspunkti. Koolisõidu järel teisel kohal olnud Grethe Aikevitsius (Simon) ja Otto-Osborn olid aga sunnitud võistluse katkestama krossil hobuse lonke tõttu. Koguni 40 mp kogusid maastikusõidust kolmandal kohal olnud Kai Lassi (Järvamaa) ja Bingor.

Eliise Kõva ja Leonardo ületavad kraavi teisel katsel

Pärast muudatusi toonid krossi moodustasid esikolmiku Ann-Marii Vilk (Kurtna) ja Halijus, Kätlin Hundimägi (Tondi) ja Zhutacor ning Dagmar Ainsoo (Simon) ja Pelooria. Takistussõit osutus jõukohaseks vaid ühele paarile, kes medalikonkurentsist juba kaugel eemal oli. Ann-Marii Vilk lõpetas kaheksa karistuspunktiga, mis võttis võimalused kuldmedalile jõuda, kuna Dagmar Ainsoo ja Pelooria eksisid vaid korra, jäädes neid edestama 1,6 miinuspunktiga. Kuldmedal seega Ainsoole tulemusega 64,8 mp, hõbe Vilkile tulemusega 66,4 mp. Kätlin Hundimägi ja Zhutocor pidid alistuma närvipingele – takistussõidus valiti vale tee. Pronksile jõudis neljandalt kohalt Eliise Kõva Leonardol, kes kogusid viimaselt alalt lisaks 8 mp ning lõpetas võistluse 85,6 mp-ga.

Dagmar Ainsoo ja Pelooria

Võistluse raames peeti ka kaks avatud klassi, mis toimusid meistrivõistlustega samadel raskusastmetel. Kerge 90 oli jõukohane 14st paarist 12le, kellest edukaimaks osutus kogu päeva jooksul viiel hobusel startinud Vilvi Laanet (Järvamaa) hobusel Esperanto (61,9 mp), edestades Ervi Kaasikut (Kurtna) Cendoria S-l ning Eliise Kõvat (Järvamaa) Butterfly’l.

Ka keskmine 100 esikoht läks Laanetile, sedapuhku hobusel Well Timed (69,9 mp). 8 paari seast lõpetas 7, teise koha pälvisid Kai Lassi ja Sharmaan ning kolmanda Reesa Pihu ja Calderon.