Kolmevõistluse eliitsari FEI Classics jätkus Luhmühlenis Andreas Dibowksi võiduga

Hamburgi lähistel asuvas Luhmühlenis peeti möödunud nädalavahetusel käesoleva hooaja kolmevõistluse eliitsarja FEI Classics eelviimane etapp, kui võidu jättis Saksamaale Luhmühlenis teist korda võitnud Andreas Dibowski, seda hobusega It`s Me xx.

Luhmõhlenis jätkus pinget kuni viimase hetkeni, sest kahe parima vahe oli vaid 1.1 punkti ning eelviimasena takistussõitu hüpanud prantslane Maxime Livio tegi hobusega Qalao des Mers nulli. Dibowski, kes võitnud Saksamaa koondist esindades mitmeid medaleid, närvid pidasid vastu ning sarnaselt prantslasega, ei teinud temagi vigu ning võis tähistada oma teist võitu Luhmühlenis. Sellega sai teoks sakslaste unistus järjekordsest võidust kodumurul, mis eelnevalt sugugi kindel ei olnud nende absoluutsete liidrite Michael Jungi ja Ingrid Klimke puudumisel.

Pärast võitu ütles Dibowski, et ta ei usu oma võitu siiamaanu: "Minu hobune ei ole just sündinud koolisõidu jaoks toim. koolisõit lõpetati neljandal kohal), seevastu krossis on ta täiuslik. Seekord oli ta kõigil kolmel päeval ülihea."

Saksamaale kuulus Luhmühlenis ka kolmas koht, mille saavutas Julia Krajewski hobusega Samourai du Thot. Pärast vigastuspausi startinud legendaarne uusmeremaalane Andrew Nicholson saavutas hobusega Qwanza viienda koha.

Enne viimast etappi juhin sarja 42 punkti kogunud Michael Jung, uusmeramaalasel Tim Pricel on teisena 18 punkti, Price kaasmaalasel Clarke Johnstonel 16 punkti.