Kolmevõistluse FEI Classics jätkub sel nädalal legendaarses Badmintonis

Käimasoleva kolmevõistlejate eliitsari FEI Classics jõuab tõeliselt klassikalisesse võistluspaika Badmintoni Suurbritannias, kus peetakse sarja neljas etapp. Teeme põgusa ülevaate põnevamatest osalejatest.

Huvitava faktina saame välja tuua asjaolu, et maailma vanima (66 aastat) järgest toimunud ratsaspordivõistluse on võitnud Mandri-Euroopa sportlased seni vaid kahel korral. Viimast on suutnud 1951.a. Hans Shwarzenbach Šveitsist ja 2008.a. Nicolas Touzaint Pratsusmaalt. Küll on jägunud mandri sportlastele teisi ja kolmandaid kohti. Üks neist, 2006.a. teise koha saavutanud sakslanna Ingrid Klimke, on stardis tänavugi ning püüab hobusega Horseware Halo Bob hooaja teist FEI Classics võitu. Klimke oli eelnevalt teatavasti parim Etoiles de Pau`s peetud etapil. Võiduga teeks Klimke Saksamaa ajalugu, olles esimene selle ratsaspordi suurriigi kolmevõistleja, kes legendaarseima kolmevõistluse võidaks.

Omamoodi ajalugu on võimalik teha Briti tippkolmevõistlejal William Fox-Pitt`l. Kunagi ei ole Badmintonis võidetud täkuga, Fox-Pitt seevastu stardib tänavu täkuga Chilli Morning, kellega mullu võideti MM pronks. Fox-Pitt on Badmintonis korra võitnud, see oli aastal 2004. Kokku on seni tugeval britil 13 CCI4* taseme võitu.

Võistluse vanim hobune on 16aastane hispaania soojavereline ruun Armada, kellega stardib 2009.a. võitja Oliver Townend. Armadaga sõitis minevikus muide Uus-Meremaalane Andrew , kes tänavu asub oma võimalikku esimest Badmintoni võitu püüdma tituleeritud Nereoga. Nicholson, kes muide esimest korda osales Badmintonis 35 aastat tagasi kaasmaalase Sir Mark Todd`i groomina, on võitnud CCI4* võistlused viiel korral Burghley`s, lisaks Pau`s, Kentucky`s ja Lumühlenis. Ise on Nicholson startinud Badmintonis 33 korral. Muide stardis on ka eelnavas mainitud kuulus Todd, kellel vanust 59aastat ning kes on Badmintoni võitnud kolmal korral – 1994, 1996 ja 2011.a.

Tähelepanuväärsed staridjad on lisaks mullune võitja Sam Griffiths hobusega Paulank Brockagh Austraaliast ning 2013.a. parimad Jock Paget ja Clifton Promise Uus-Meremaalt.

Homme asub Badmintonis starti 80 hobust 12 riigist, võistlus tõotab tulla kaasakiskuv. FEI TV teeb suurvõistlusest otseülekandeid. Võistluse kodulehekülje leiate aadressilt http://www.badminton-horse.co.uk/