Kolmevõistluse FEI Classics Kentucky etapi võitis William Fox-Pitt hobusel Bay My Hero

Möödunud nädalavahetusel peeti eelmises MM-i toimumispaigas Kentucky`s käimasoleva hooaja kolmevõistluse eliitturniiri FEI Classics kolmas etapp, mille võitis sarja kolmekordne võitja britt William Fox-Pitt hobusel Bay My Hero.

Nagu mainitud, on Fox-Pitt juba kolmekordne FEI Classics sarja võitja, kolmas võit viimase viie aasta jooksul tuli talle ka Kentucky`s. Kõik võidud on tulnud erinevatel hobustel. Seekord käis tituleeritud britil põhiheitlus ameeriklanna Lauren Kiefferiga, kes võistles hobusega Veronica. Kentucky oli sellele paarile alles teine CCI4* tasemel võistlus. Pärast puhtalt läbitud krosse oli kahe paari vahe vaid 2.7 punkti briti kasuks, mis tegi olukorra küllaltki närviliseks. Seda enam, ameeriklanna läbis vigadeta ka takistussõiduraja ning viimasena starti asunud Williamil ei olnud muud võimalust, kui karistuspunkte vältida. Kogenud 44aastane britt sai sellega hakkama ning võttis oma järjekordse CCI4* võidu, seda 44.0 miinuspunktiga. Kieffer teine, 46.7, ning ameeriklane Buck Davidson hobusega Ballynoe Castle kolmas tulemusega 51.7.

Pärast kolme etappi ehk poolel teel on kaks etappi võitnud William Fox-Pitt 30 punktiga kindel liider. Teisena jätkab Austraalia Adelaide etapi võitnud sealne kolmevõistleja Christopher Burton, kellel punkte 15, kolmandalt kohalt leiame Prantsuse kolmevõistleja Maxime Livio 12 punktiga. Järgmine FEI Classics etapp peetakse juba 8.-11. mail Suurbritannias Badmintonis. Sellele järgneb 12.-15. juunil etapp Saksamaal Luhmühlenis ning finaaletapp 4.-7. septembril Suurbritannias Burghley`s.