Kolmevõistluse HSBC eliittuuri teise etapi Austraalias võitis Craig Barrett

Pühapäeval, 25. novembril, kui Eestimaal näitas kell kuuendat hommikutundi, jõudis Edela-Austraalias Adelaides lõpule kolmavõistlejate HSBC FEI Classics nimetust kandva eliittuuri teine etapp, mille võitis austraallane Graig Barett hobusel Sandshill Brillaire.

HSBC osavõistlused toimuvad tasemel CCI4*, nii ka Austraalias. Kui esimesel, Prantsusmaal Pau`s toimunud osavõistlusel asus starti 63 paari erinavatest maailma riikidest, siis Adelaides osalesid vaid Austraalia kolmevõistlejad, mis geograafilist asendit arvestades on üsnagi loogiline. Starti asus 15 paari, kellest lõpptulemuseni jõudis seitse. Barett ja Sandhill alustasid maneežisõidus viienda kohaga, kuid tõusid liidriks pärast krossi, kus tulemuseks 0.8 miinuspunkti ületatud normiaja eest. Maneežisõidu esikolmik langes paraku krossil välja. Krossi raskeimaks kujunes takistus saatanliku numbriga 13, millel tõrkus välja suisa kuus hobust. Tehniline delegaat Alec Lochore kommenteeris FEI kodulehele olukorda järgnevalt: "Seal oli kindlasti miskit, millest hobused aru ei saanud. Mõned hobused hüppasid seda takistust hästi, kuid ei saa olla puhas juhus, et kuus hobust sellel takistusel tõrkus. Hirmutas kas vettehüpe, takistusele langev valgus, või siis varjud."

Barrett ja Sandhill lõpetasid finaalala takistussõidu nelja karistuspunktiga, millest piisas etapivõiduks. Nende lõplikuks tulemuseks arvutati 58.8 miinuspunkti. Teisena lõpetasid Adelaides Natalie Blundell ja Algebra (67.8), kolmandana Murray Lamperd ja Under the Clocks (101.5).

Pärast kahte HSBC etappi on liidrikohal kaks sama geograafilist regiooni esindavat sportlast. 15 võidupunkti on kogunud Uus-Meremaad esindav Pau´s võitnud Andrew Nicholson, sama palju punkte on Austraalias võitnud kohalikul kolmevõistlejal Graig Barettil. Karikasari jätkub tuleva aasta aprillis viimaste Maailmamängude toimumispaigas Kentuckys Ameerika Ühendriikides. Seejärel siirdub sari Euroopasse, kus maikuine etapp Suurbritannias Badmintonis, juunikuie Saksamaal Luhmühlenis ja septembrikuine finaaletapp jällegi Suurbritannias.

Adelaide võistluse kohta leiate lähemat informatsiooni aadressilt http://www.australian3de.com.au/ .