Kolmevõistluse kodumaine välishooaeg avatakse pühapäeval Niitväljal

Eesti kolmevõistlejad on tänavusel hooajal teinud juba mitmeid starte, kuid seda kas Kurtna sisekolmevõistlusel või välismaal. Kodumaine välishooaeg avatakse eeloleval pühapäeval Niitväljal.

Niitvälja ratsakeskuses on kolmevõistlust harrastatud juba nõukogude süsteemi "viljastavates" tingimustes. Vahepealsel ajal oli võistluste korraldamises pikem paus, kuid tänavu teistkordselt toimuv kolmevõistlus tähistab loodetavasti uue traditsiooni algust. Mullu viidi Niitväljal läbi Eesti Meistrivõistlused juuniorite kolmevõistluses, mille kõrval võisteldi ka avatud klassides. Sarnaselt mullusega, on tänavugi registreerunud arvestatav arv võistluspaare. Kerge 80 tasemel asuvad starti 25, Keskmine 100 tasemel 14 võistluspaari. Mainimist väärib asjaolu, et peale ühe Soome võistluspaari on tegu Eestist pärit kolmevõistlejatega.

Korraldajad annavad kõikidele huvilistele teada, et kolmevõistluse atraktiivseim osa ehk maastikusõit algab plaanikohaselt pühapäeval kell 16.00. Lisaks korraldavale klubile on üritusele õla alla pannud Farmplant Eesti, Kaasiku Talupidaja ning loomulikult Niitvälja Ratsakeskus.