Kolmevõistluse kuninganna Mary King on uus HSBC FEI Classics tšempion

12.-16. oktoobrini Prantsusmaal Les Etoiles de Pau’s toimunud maailma kolmevõistluse ühe tippsarja HSBC FEI Classics™ viimasel etapil suutis sarja liider Mary King oma positisooni hoida ning võita elu esimene peavõit selle sarja arvestuses.

Mary Kingi lähimaks konkurendiks oli septembri lõpu seisuga FEI edetabelit juhtiv legendaarne William Fox-Pitt, kel kogutud 25 punkti Kingi 38 vastu. Etapivõit oli talle kindlasti vajalik ning seda ka Fox-Pitt hobusel Oslo suutis, tõustes viimase võistlusala järel esikohale. Mary King aga ei andnud alla – oma teisel hobusel Impreial Cavalier, kellega oldi avapäeva järel tegelikult alles 18ndad, jõuti laitmatute sooritustega järgnevatel päevadel üldkokkuvõttes neljandaks. Nii kõrget kohta ei olnudki tal tegelikult vaja välja võidelda, kuna lõpptulemusena jäi edumaa Fox-Pitti eest 6punktiseks, seega viimasel ei õnnestunud kolmandat korda elus sarja võita.

Võiduga kaasnesid hiiglaslik karikas ja 150 000 dollarit, kuid rahast ei jäänud ilma ka 2.-5. kohale platseerunud sportlased. Sarja üldarvestuses lõpetaski teisena William Fox-Pitt, kolmandaks tuli Andrew Nicholson.

HSBC FEI Classics™ on sari, mis koosneb FEI kalendris olevatest nelja- ja viie-tärni kolmevõistluse üritustest. 2011. aastal kuulus sarja 5 võistlust, millest Les Etoiles de Pau oma oli viimane ja ühtlasi esimeseks etapiks 2012. hooaja sarjale, mis hõlmab kokku 6 võistlust.

Tulemused leiate Les Etoiles de Pau võistluse ametlikult kodulehelt www.event-pau.fr

Kuna FEI ei ole veel suutnud ametlikku uudist teha ega tabeleid uuendada, siis ei saa siinkohal ka linkida lõplikku paremusjärjestust HSBC FEI Classics™ arvestuses, kuid tõenäoliselt peaks see tekkima siia: http://www.fei.org/hsbc/hsbc-fei-classics