Kolmevõistluse maailmameistriks krooniti Sandra Auffarth ja Opgun Louve ning Saksamaa koondis

Caenis toimuvate Maailma Ratsaspordi Mängude kolmevõistlus päädis sakslaste kaksikvõiduga, kui kullal lõpetas pärast krossi hetkeks teiseks langenud Sandra Auffarth hobusel Opgun Louvo ning hõbedal Michael Jung hobusel Fischerrocana FST. Sakslastele tuli lisaks võistkondlik kuld.

Kolmevõistluse viimase alana oli kavas takistussõit, kus sportlaspaaridel tuli Caeni d`Ornano staadioni pea täismaja ees ületada 15 hüppega 12 takistust, milliste kõrgus oli valdavalt 130 cm. Sportlased startisid pööratud järjestuses, mis tegi võistluse huvitavaks pealtvaatajatele, samas lisas kindlasi oluliselt närvikõdi osalejatele.

Emotsioonid tõusid haripunkti, kui starti asus kohaliku publiku rõõmuks kaheksandalt positsioonilt prantslae Maxime Livio hobusega Qalao des Mers, kes tegi puhta soorituse. Staadion rõkkas rõõmust. Selle MM-i prantslaste parim kolmevõistleja tõusis paremusjärjestuses mitmeid kohti, kui järgnevana startinud sakslane Andreas Ostholt hobusega So Is Et võttis maha kaks ja belglanna Karin Donckers hobusega Fletcha van`t Veranhof ühe, sealjuures viimase takistuse.

Prantslaste parimana lõpetas Maxime Livio hobusel Qalao Des Mers üldkokkuvõttes kõrgel viiendal kohal.

Järgnevalt oli eilse krossiga oma positsioone oluliselt parandanud uusmeremaalaste kord. Andrew Nicholsoni Nereo tundus kohe stardis kuidagi närviline ning maha tuligi juba teine takistus. Ebaõnn tabas tituleeritud Uus-Meremaa paari veel kolmese süsteemi keskmisel ja kümnendal takistusel. 12 karistuspunkti lükkas Nicholsoni oluliselt tahapoole, üheksandaks.

Eilse krossi parim Jonelle Price hobusega Classic Moet võttis maha aga kolmanda takistuse. Paaril oli arvestatavat õnne kolmel takistusel, millel latid kõikusid, kuid jäid peale ning nii lõpetati nelja karistuspunktiga. Medalile jõudmine sõltus kolmest viimasest.

Esikolmikust esimesena startis Jung ja läbis raja puhtalt. Jungil ja Fischerrocanal oli õnne üheksandal takistusel, kuid õnn teatavasti soosibki tugevaid. Jungil oli medal käes. Järgmisena oli staadionil Jungi koondisekaaslane, pärast koolisõitu liidripositsiooni hoidnud Sandra Auffarth prantsuse hobusel Opgun Louvo. Viimast fakti rõhutas enne starti eriti prantsuse keelne diktor. Auffart tegi väga kindla sõidu ja tagas sellega endale vähemalt hõbemedali.

Sandra Auffarth tänab oma hobust Opgun Louvot puhta sõidu eest.

Michael Jung tõestas, et suudab vaatamata oma põhihobuse Sam puudumisele võtta hõbemedali. Sedapuhku oli tema partneriks Fischerrocana FST.

Medalite saatus jäi seejärel William Fox-Pitt`i ja Chilli Morningu otsustada. Diktorid kütsid rahva üles, lugedes ette kõikvõimalikke Fox-Pitti tiitleid. Pealtvaatajate asjatundlikust tuleb siinkohal kiita, sest ülekeevad ovatsioonid muutusid automaatselt vaikuseks hetkel, mil sportlane võttis hobuse galopile ja võttis suuna stardiliinile. Briti paari kullalootused kustusid aga juba teisel takistusel. Kuld oli läinud ja ka muud medalid olid ohus kolmesel süsteemil, mille esimene ja teine takistus siiski sportlase õnneks peale jäid. Fox-Pittile siiski pronks, sakslastele kaksivõit. Prantslaste parimana oli Livio viies, kuid kohaliku publiku rõõmuks saavutati võit just prantsuse hobusel (selle francais). Meie eilses uudises kajastatud Eestiga väikest sidet omav belglanna Karin Donckers lõpetas kuuendana.

William Fox-Pitt ja Chilli Morning suutsid vaatamata ühele veale takistussõidus siiski pronksile tulla.

Võistlusjärgsel presskionverentsil selgus, et Auffarthi Opgun Louvo on sündinud just nimelt MM-i toimumise paigas Normandias. Sandra hakkas tänaseks 12aastaseks saanud hobusega tegelema, kui ta oli viiene. Kaks aastat hiljem jõudis vastne maailmameister järeldusele, et koostöös võivad nad saavutada häid tulemusi kõrgtasemelistel võistlustel, kuid seda, et ühel päeval võidavad nad maailmameistri tiitli, ei julgenud Sandra uskuda. Michael Jungilt päriti, kas juhul, kui ta oleks võistelnud oma põhihobusel Samil, oleks kuld temale kuulunud. Jung kiitis vastuseks hoopiski oma Fischerrocanat ja kinnitas, et oli mis oli, kuid nüüd ta teab, et tal on põhihobuse kõrval ülihea teine hobune. Pronksmedali teeninud Fox-Pitt jäi aga napisõnaliseks, väites küll, et tunneb pronksist rõõmu, kuid tema hääles oli kuulda sellele vaatamata teatud pettumust.

Medalikolmik vasakult: Michael Jung, Sandra Auffarth, William Fox-Pitt.

Võistkondlikus arvestuses võitis kindlalt Saksamaa, mille koondisesse kuulusid lisaks Auffarthile ja Jungile veel Ingrid Klimke ja FRH Escada JS ning Dirk Schrade ja Hop and Skip. Hõbemedalit väärt tulemuse sõitsid võistkondlikult välja Ühendkuningriigi kolmevõistlejad koosseisus William Fox-Pitt ja Chilli Morning, Zara Phillips ja High Kingdom ning Kristina Cook ja De Novo News. Medal riputati ka neljanda liikme Harry Meade kaela, kelle hobune paraku eile pärast krossi suri.

Saksamaa üliedukas koondis (vasakult): Sandra Auffarth, Dirk Schrade, Michael Jung, Ingrid Klimke.

Võistkondlikule pronksile tõusid täna Madalmaade kolmevõistlejad. Nimetagem siinkohal nendegi koosseis: Elen Pen ja Vira, Tim Lips ja Keyflow N.O.P., Merel Blom ja Rumour Has It ning eile krossil katkestanud Andrew Heffernan ja Boleybawn Ace. Individiuaalarvestuses jagati täna lõppenud võistlusel ka Rio Olümpiamängude kohti, kuhu pääsevad automaatselt tänavuse MM-i kuusteist paremat.

Hollandile läbi aegade esimene medal WEGi kolmevõistluselt.

Maailma Ratsaspordi Mängude tulemused leiate aadressilt http://www.normandy2014.com/2014-games/the-disciplines/3/eventing#results