Kolmevõistluse Minikarika avahooaja võidu võttis korraliku lõpuspurdiga Leenu Sarapuu

Sarja arvestuse esikuuik. Foto: Marilyn Uusna

Möödunud pühapäeval peeti Kose vallas Nõmmemõisa talli territooriumil Minikarika finaaletapp, mille võiduga tagas samas treeniv Leenu Sarapuu endale ka sarja üldvõidu.

Pühapäevasele finaalile läks liidrina vastu kogenud Erkki Hõim, kes oli Kosel küll kohal, kuid treeneri rollis. Seega jäi sarja avahooaja võit otsustada noorematele. Finaaletapil, mis sarnaselt tavaetappidega tasemel CCN70, startis arvestatav arv sportlaspaare – 32. Kui pärast hommikupoolikul toimunud kooli- ja takistussõitu jätkas 30 võistluspaari, siis lõplikult sai tulemuse kirja 23 paari.
Finaaletapi krossi rajameister Raul Kauna oli üles seadnud 18 takistuse ja 19 hüppega raja, mis ei olnud tehniliselt just kõige raskem, kuid osalenud seltskonnale pakkus siiski omajagu pingutust. Rajal ei olnud ühtegi niinimetatud lõksu, tõrked tulid sisse erinevatel takistustel. Vigadeta suutis raja läbida kaheksa võistluspaari ja nende hulgast sõelutigi välja parimad.
Koolisõiduga end kolmandaks positsioneerinud kohalik sportlane, kes esindab küll Hiiumaa klubi, Leenu Sarapuu ja hobune Nanou oli üks kaheksast, kes läbis krossi vigadeta ning võttis sellega koduseinte toetusel sarnaselt Ihaste etapiga võidu 31.5 karistuspunktiga. Teiseks platseerus Kosel Joanna-Britt Metsar hobusega Hennesy vaid 0.2 punktise allajäämisega võitjale, kolmas oli 31.9 punktiga Emma-Elisa Randväli poniga Cessika
Finaalis jagati punkte koefitsiendiga 1.5 ja nii tõusis Nanouga kaks viimast etappi võitnud Leenu Sarapuu 54 punktiga viiendalt kohalt võitjaks. Teise koha punktid kogus Grettel Matteus, kolmas oli Maris Barkala. Esikuuikusse ehk sarja auhindadele jõudsid veel neljandana Marielle Pille, viiendana Erkki Hõim ja kuuendana Jete Liisa Moor.

Finaaletapi tulemused leiate https://ratsanet.ee/events/2639