Kolmevõistluse noorhobuste MM-il tegi kuldse duubli prantslane Thomas Carlile

Juba aastaid peetakse oktoobrikuu teises pooles Prantsusmaal Le Lion d`Angeris FEI Kolmevõistluse Noorhobuste Maailmameistrivõistluseid, mida kohalikud nimetavad prantsusepäraselt Mondal du Lion. Tänavu viis oma hobused nii kuue- kui seitsmeaastaste klassis võidule kohalik kolmevõistleja Thomas Charlile.

Charlile saavutas seitsmeaastaste hobuste arvestuses võidu Selle Francais tõugu ruunaga Sirocco du Gers (Dorsay). Nende tulemuseks kogunes vaid 38.10 miinuspunkti. Teisena lõpetasid selles klassis iirlane Aoife Clark iiri sporthobuse tõugu ruunal Fernhill Adventure (Newmarket Adventure) tulemusega 45.10. Kolmas koht jäi jällegi Prantsusmaale, selle saavutasid Mathieu Lemoine ja KWPN ruun Bart L. Kolmanda koha andis tulemus 45.80.

Nagu mainitud, võttis ka kuueaastastes võidu Thomas Charlile, seekord anglo-araabia täkul Tenareze (Jaguar Mail) tulemusega 40.40. Selles vanuseklassis viis oma hobuse, hispaania ratsahobune Jet Set (Nordico), hõbemedalile maailma esinumber, Uus-Meremaad esindav, Andrew Nicholson. Pronksi toob Ida-Euroopasse poolakas Pawel Spisak, kes osales poola sporthobusel Banderas (Moravia).

Kuueaastased hobused selgitavad maailma parima tasemel CCI1*, seitsmeaastased CCI2*. Kõik tulemused ja muudki huvitavat võistluse kohta leiate aadressilt http://www.mondialdulion.com/2013/accueil-fr-1.html . Maailma tippkolmevõistlejad kogunevad juba eeloleval nädalavahetusel Prantsusmaa legendaarses ratsakeskuses Pau`s, kus algab FEI HSBC Classics eliitsarja uus hooaeg. Võistluse tasemeks on CCI4*.