Kolmevõistluse noorte meistriks tuli Anna-Liisa Raudsepp

Koordi tallis Järvamaal toimusid nädalavahetusel kolmevõistluse noorte klassi meistrivõistlused ja ERL Kolmevõistluse Karikasarja viimane etapp. Noorte meistriks 2015 tuli Anna-Liisa Raudsepp hobusel Felix, välja anti karikad karikasarja parimatele.

Pärast koolisõitu ning krossi oli võidupaar teisel kohal, kuid puhas parkuur tagas kuldse medali. Pärast koolisõitu juhtisid 4 punktiga Grethe Aikevitšius ja Szaman, teist kohta hoidis nüüdseks värske meister Raudsepp, kolmandal kohal olid 3 punktiga maas Eliise Kõva ja Zhutacor ning neljandal kohal Mari Mikson ja Batikar, kelle vahe kolmanda kohaga oli 14 punkti. Pärast krossi säilis esikolmiku tulemus, kuid kõigile, kellele rohkem, kellele vähem, lisandusid mõned miinuspunktid ületatud aja eest. Miksonil aga lõppes võistlus napilt enne finišit (tal jäi veel kaks hüpet lõpuni). Enne takistussõitu juhtisid Aikevitšius ja Szaman 10 punktiga ning 6 punktiga edestas Raudsepp Felixiga Kõva ja Zhutacori. Parkuuri asusid sõitma vaid viimased kaks, Aikevitšius loobus edasi võistlemast. Mõlemad neiud tegid puhtad sõidud, millega teeniti välja vastavalt kuld- ja hõbemedal.

Võistluse raames peetud Avatud 70 klassi võitis Ines Themas hobusel Vidok, teise koha saavutas Anu Altvälja hobusel Wuhuu ning kolmandale kohale sõitsid end Teisi Und ja Beautiful.

Avatud 90 võitsid Ülle Voolaine ja Hilton, teisel kohal oli Juula Reinumägi hobusel Eisrevue ning kolmandal kohal lätlanna Anna Veidemane ratsul Dalija.

Avatud 100 sõidu võidu noppis Kerstin Valdsalu Parysega ning teiseks tulid Juula Reinumägi ja Czaruk, Anna-Liisa Raudsepp Bignamiga loobus krossil.

Avatud 105 võitsid Getlin Laaniste ja Siofor, teiseks tulid Anna-Liisa Raudsepp ja Bingor ning kolmandaks Vilvi Laanet ja Jonquil.

Nagu hooaja viimasel võistlusel kombeks, kuulutati pidulikult välja karikasarja kolm parimat. Sarja parim harrastaja oli Merlis Orion, sarja teine harrastaja oli Ülle Voolaine ning kolmas Marie-Helene Sarapuu.

Juuniorite ja noorte klassi parim oli Anna-Liisa Raudsepp, teine Dagmar Ainsoo ning kolmas jällegi Raudsepp.

Ponide esikolmik säilis niisugusena, nagu see oli enne äsja lõppenud võistlust, ehk esimese karika hoidis endale Maria Sein, teise Teisi Unt ning kolmanda Nora Kurik.

Noorhobuste karika võitis Zeichell, teiseks tõusis Eisrevue , lükates Cavalieri kolmandaks.

Avatud klassis viis võidukarika koju Kerstin Valdsalu, teise koha karikas ulatati Veiko Uukile ning kolmanda koha karikas läks Juula Reinumägile.

Tulemused leiab Ratsanetist

Grethe Aikevitšius