Kolmevõistluse poniratsanike meistritiitel teist aastat järjest Cristiana Engelile

2023 poniratsanike meistrid Cristiana Engel ja Tristan J. Foto: Elin Jalakas

Läinud nädalavahetusel selgusid Ihaste Ratsakeskuses tänavuse aasta poniratsanike medalistid, kulla viisid koju tiitlikaitsjad, Tondi RSK ponipaar Cristiana Engel ja Tristan J lõpptulemusega 26,7 kp. Medalid said kaela ka harrastussportlased – seekordsed parimad olid Märjamaa SK paar Carmen Peussa ja Corda, kes kindlustasid tiitli 28,7 karistuspunktiga.

Päikesepaisteliste ilmade saatel peetud võistlusel oli starte kokku erinevate klasside peale lausa 52. Poniratsanikke asus võistlustulle kaheksa, harrastajaid üheksa ning ülejäänud stardid jaotusid avatud CCN70 ja CCN90 klasside vahel. Kui kahe ala järgselt olid esimese päeva lõpuks medalikursil lisaks tiitlikaitsjale teist kohta hoidev Grettel Matteus Mister Monsil ja Britta Liis Nõmmeots Alenderil, siis pühapäeval peetud kross lõi kaardid segamini. Britta Liisi krossil tehtud üks eksimus jättis nad esimesena medalita ning Grettel kahjuks kukkus. Nii tõusis hõbedale puhta krossiga Mariete Hulkko (Tondi RSK) ponil Roos (39,4 kp) ning pronksile kodupubliku rõõmuks Tartu Kalevi RK paar Marielle Pille ponil Sofia (46,5 kp).

Poniratsanike medalikolmik. Kuld – Cristiana Engel, hõbe Mariete Hulkko, pronks Marielle Pille. Foto: Elin Jalakas

Harrastajate meistrivõitlustel tegi tugeva alguse Carmen oma pikaaegsel võistluspartneril Corda ning nii puhta takistussõidu kui krossiga kindlustatigi omale järjekordne meistritiitel. Hõbemedali sai kaela Marie-Helene Tänna (RSK Simon) Jamaical, kes vahetas esimese päeva neljanda positsiooni puhta takistussõidu ja krossiga teiseks, tulemusega 31,6 kp. Pronksile tulid möödunud aasta hõbemedali omanikud Kristiina Kirsipuu (Pärna RSK) ja Compliment (33,5 kp).

Harrastajate medalikolmik. Kuld – Carmen Peussa, hõbe Marie-Helene Tänna, pronks Kristiina Kirsipuu. Foto: Elin Jalakas

 

Mõlema avatud klassi, CCN70 ja CCN90 võidud võtsid samuti Tartu Kalevi RK paarid. CCN70 klassis sai esikoha Marielle Pille ponil Murakas ning CCN90 klassis Hanna Kristin Ojaveer hobusel Queen A.

 

Aitäh Ihaste Ratsakeskusele toreda võistlusnädalavahetuse eest!

 Kõik Ihaste tulemused on leitavad SIIT.