Kolmevõistluse Rahvuste Karika Strzegomis võitsid sakslased, eestlased tagasihoidlikud

Poola suures kolmavõistluskeskuses Strzegomis peeti möödunud nädalavahetusel Rahvuste Karika etapp, mille võitisd ülekaalukalt sakslased. Sama võistluse raames peetud madalama taseme klassides osalesid ka Eesti kolmevõistlejad Kaasiku ning Valk.

Saksa koondis oli esindatud väga tugevas koosseisus ning võttis Poolamaal Strzegomis, kus muide toimuvad 2017.a. Euroopa Meistrivõistlused kolmevõistluses, kindla ja ülekaaluka võidu. Sakslaste esinumbriks olid Michael Jung ja Sam, kelle auhinnakapis olümpia, maailmameistrivõistluste ja 2011.a. EM-i kuld. Lisaks osalesid 2011.a. EM-i võistkondlik kuld ja individiuaalne hõbe Sandra Auffarth hobusega Opgun Luovo, kelle kontol lisaks Londoni Olümpiamängude võistkondlik kuld. Võiduka koondise kolmandaks liikmeks olid Dirk Schrade ja Hop and Skip, kes saavutasid 2013.a. EM-il võistkondliku kuldmedali. Sakslaste punktisummaks kogunes 122.8, teisena lõpetanud britid kogusid 159.2 miinuspunkti, kolmanda koha saavutanud Madalmaade koondis juba 253.4 punkti. Kolmevõistluse Rahvuste Karika tasemeks on CICO3*

Võiduga Poolas kogusid saksalsed tänavu oma esimesed 20 punkti, millega tõusid Rahvuste Karika arvestuses kolmandaks. Juhib Suurbritannia 36 punktiga, teine on 27 punkti kogunud Prantsusmaa. Järgmine etapp peetakse Saksamaal Aachenis sealse hobufestivali (CHIO) raames.

Eestlased osalesid 1* tasemel. Ervi Kaasiku ja Cendoria S startisid CIC1* ehk lühikesel võistlusel ning lõpetasid 48. kohal 66 paari holgas. Võitis ülitituleeritud sakslane Micheal Jung hobusega Der Dante tulemusega 37.10. Kaasiku tulemuseks oli 70.10, kusjuures krossilt kogunes vaid 3.60 punkti ületatud normiaja eest. Robert Valk ja Dubai võistlesid CCI1* tasemel ehk "pikas ühes". Nende kohaks jäi 42. 55 paari hulgas tulemusega 78.40. Tähelepanuväärne on fakt, et Valk ja Dubai läbisid krossi vigadeta, õnnetuseks kogusid takistusõidust 20 karistuspunkti. CCI1* võit läks sarnaselt lühemale formaadile Saksamaale, parima tulemuse, 38.70, sõitsid välja Dirk Schrade ja Carlevo.

Strzegomi tulemused leiate aadressilt http://results.strzegomhorsetrials.pl/