Kolmevõistluse Rahvuste Karika võitis Suurbritannia napi eduga Saksamaa ees

Möödunud nädalavahetusel peeti Madalmaades Boekelos tänavuse kolmevõistluse Rahvuste Karika finaaletapp, kus vaid napi punktise eduga tagas endale võidu noor Suurbritannia koondis mulluse võitja Saksamaa ees.

Nagu oma eelnevates uudistes oleme nimetanud, esindas tänavu Suurbritanniat kolmevõistluse Rahvuste Karikas noor ja perspektiivikas neidudest koosnev võistkond, mis asus finaaletapi eel sarja juhtima. Mullune võitja Saksamaa suundus finaali ilmselge sooviga korrata möödunud hooaja edu ning tegi maksimaalse võimaliku, võites finaaletapi. Paraku sellest siiski üldvõiduks ei piisanud, sest südi brittide koondis võitles end Boekelos teiseks ning säilitas minimaalse, punktise, edu sakslaste ees. Boekelos lõpetasid kolmandana iirlased, kuid sarja arvestuses jõudsid kolmandale kohale finaalis neljandana lõpetanud prantslased.

Tõsine heitlus käiski kogu hooaja vältel brittide ja sakslaste vahel, mida näitab ka lõplik punktiskoor – britid 51, sakslased 50, kolmandana prantslased vaid 29. Pikalt juhtisid just sakslased, kellelt britid võtsid liidripositsiooni kahe järjestikuse etapivõiduga vahetult enne finaaletappi. Finaalis esindasid britte Kitty King ja Persimmon, Laura Collett ja Allora 3, Izzy Taylor ja KBIS Starlet, ning Gemma Tattersall ja Chico Bella P, kes paraku küll krossil välja langesid.

Kolmevõistluse Rahvuste Karikal oli alles teine hooaeg, kuid suurriigid on sarja rõõmuga omaks võtnud. Mitmete tiimide juhid on nimetanud, et Rahvuste Karika kaudu on ideaalne võimalus anda nii kogenud ratsanikele kui tõusvatele tähtedele hea võimalus tunnetada tiitlivõistluste atmosfäri, kus samuti tuleb väljas olla nii enda kui oma riigi eest. FEI kolmevõistluse direktor Catrin Norinden mainis finaalis, et sari jätkub kindlasti ka 2014.a. ning FEI loodab sarjale leida ka sponsori.