Kolmevõistluse Rahvuste Karika võitis tänavu Saksamaa

Saksamaa näitas jällegi oma kolmevõistluse tugevust, kui kindlustas endale Hollandis Boekelos peetud finaalis neljanda Rahvuste Karika üldvõidu sarja kuueaastases ajaloos.

 

Kolmevõistluse Rahvuste Karikas on selle ala ainuke võistkonnavõistluste sari, mis tänavu koosnes kaheksast Euroopas ning ühest Ameerika Ühendriikides peetud etapist, kus arvesse läks seitse parimat tulemust. Traditsiooniliselt Boekelos peetavasse finaali saabusid liidritena britid, kes olid sarja eelnevalt võitnud kahel korral. Paraku saatis neid Hollandis tõsine ebaedu, kui esmalt langes krossil kukkumisega välja Laura Colett ning seejärel ei läbinud Tom McEven ning Matt Heath oma hobustega takistussõidueelset ülevaatust. See tegi Saksamaa olukorra lihtsamaks ja nii garanteerisid sakslased Uus-Meremaa järel saadud teise kohaga tänavuse Rahvuste Karika üldvõidu.

 

Saksamaa võitis hooaja jooksul viis etappi, milleks olid Strzegom Poola, Houghton Hall Suurbritannias, Wiener Neustadt Austrias, Aachen ning Belgia Waregem. Teisena lõpetasid sarja finaalis ebaõnnestunud britid, kolmandana Prantsusmaa.

 

Kui finaali võistkondlik võit läks Uus-Meremaale, siis neile kuulus ka individiuaalne võit, mille saavutas Tim Price hobusega Cekatinka. Võistkondlikult oli teine Saksamaa, kolmas Austraalia.