Kolmevõistluse Rahvuste Karikas jätkus Iirimaal, võit brittidele

Kolmevõistluse Rahvuste Karikas jätkus möödunud nädalavahetusel Iirimaal Ballindeniskis, kus kolmandat aastat järjest kuulus võistkonnavõistluse esikoht Suurbritannia tiimile.

Brittide strateegiaks on Rahvuste Karikas olnud saata riiki esindama nooremaid kolmevõistlejaid, omandamaks võistkonnavõistluse kogemusi suurimateks tšempionaatideks, kuid sel korral lisati viimasel hetkel meeskonda kogenud Oliver Townend, kes lõpetas individiuaalvõistluses hobusega Cooley SRS teisena, kui samal ajal võitis tema kaasmaalane Pippa Funell hobusega Mirage d`Elle. Kuigi Funell ei kuulunud koondisesse, kogus Suurbritannia väiksema miinuste summa, milleks oli 162.8. Teise tulemuse tegid kohalikud ehk iirlased, kelle summaks kujunes 182.5, kolmandana lõpetasid prantslased 184.4 miinusega.

Kahe etapi kokkuvõttes on võrdselt 170 punkti Iirimaal ja Prantsusmaal, kes olid avaetapil Fontainebleau`s vastavalt kolmas ja teine. Kolmandana jätkavad avaetapi kuuendal kohal lõpetanud britid 155 punktiga. Sarja järgmine etapp on kavas 26.-29. mail Suurbritanjias Houghton Hall`is. Selle nädala kolmevõistluse suursündmuseks on hooaja kolmas FEI Classics etapp, mis peetakse Ameerika Ühendriikides Kentucky`s. Mitmed Eesti kolmevõistlejad osalevad aga Poolas Sopotis toimuval rahvusvahelisel võistlusel.