Kolmevõistluse Rahvuste Karikas Poolas katkestati halva ilma tõttu, eestlased siiski võistlesid

Kui meie piirkonnas valitseb meile isegi ebatavaline suvekuumus, siis Kesk-Euroopas voolavad tulvaveed, sajab ohtralt ning temperatuur jääb 10 plusskraadi juurde. Sellest tulenevalt olid poolakad sunnitud katkestama möödunud nädalavahetusel Strszegomis toimuma pidanud kolmevõistluse Rahvuste Karika etapi, muud võistlusklassid said siiski peetud.

Möödunud nädala keskel teavitasime oma lugejaid, et mitmed meie kolmevõistlejad osalevad Poolas Strszegomis peetaval rahvusvahelisel võistlusel ja seda tasemel CIC1* ehk lühikesel 1* võistlusel. Sellel tasemel startis 75 võistluspaari, kellest lõpetada õnnestus 56-l. Lõpetajate hulka kuulusid ka Eesti kolmevõistlejad Ann-Marii Vilk hobusel Halijus, kellele tulemus 89.90 miinuspunkti andis 49. koha, Vilvi Laanet ja Bella Ika, kes lõpetasid tulemusega 93.50 51. kohal, Anna-Mari Raudsepp ja Gildevoog 102.4 punkti ja 54. koht ning Vilvi Laanet ja Jonquil 108.10 ja 55. koht. Kahjuks langesid takistussõidus välja Juula Reinumägi ja Czaruk ning Eliise Kõva ja Leonardo.

CIC2* tasemel oli põhjust rõõmustada põhjanaabritel soomlastel, sest selle taseme võitis Sanna Siltakorpi hobusel Bofey Bridge tulemusega 43.70, kusjuures võistluspaar asus liidriks juba pärast maneežisõitu. Raskeimal tasemel, CCI3*, osutus parimaks rootslannast Londoni olümpiamedalist Sara Algotsson-Ostholt hobusega Reality 39. Nemadki asusid sarnaselt Siltakorpiga liidriks pärast maneežisõitu ning nende tulemuseks hinnati 55.4 miinuspunkti. CICO ehk Rahvuste Karika ja pika 2* ehk CCI2* võistlused tuli paraku väga halbade ilmastikuolude tõttu katkestada.

Strszegomi võistluse tulemused leiate aadressilt http://results.strzegomhorsetrials.pl/.