Kolmevõistluse Rahvuste Karikas Suurbritanniale, finaaletapp iirlastele

Möödunud nädalavahetusel sai Madalmaades Boekelos lõpplahenduse tänavuse hooaja kolmevõistluse Rahvuste Karikas, kus vaatamata finaaletapi viiendale kohale säilitasid liidrikoha britid Saksamaa ja Austraalia ees.

Tänavuse hooaja Rahvuste Karika finaal kujunes selliseks, et koondarvestuse esikolmiku koondised poodiumile ei mahtunud. Boekelos võtsid võidu iirlased, kellele see oli esimeseks Rahvuste Karika etapivõiduks läbi ajaloo. Võidukasse koondisesse kuulusid Jonty Evans ja Cooley Rorke`s Drift, Joseph Murphy ja Westwind Hercules, Cathal Daniels ja Rioghan Rua ning Padraig McCarthy ja Simon Porloe.

Teinegi koht oli mõnevõrra üllatuslik, kui selle saavutasid jänkid, mis oli nendegi seni parimaks tulemuseks Rahvuste Karika sarjas. Kolmandana lõpetasid Boekelos uus-meremaalased, kes tagasid selle tulemusega koha Rio Olümpiamängudele, edestades Aasia ning Vaikse ookeani regioonid Jaapanit.

Tänavuses sarjas käib võidule põhiheitlus Suurbritannia ja Saksamaa vahel. Britid, kes võitsid tiitli esimesel, 2012.a., kasutasid tänavugi Rahvuste Karikas oma nooremat ja kogemusi vajavat põlvkonda, kuid vaatamata sellele võitsid Iirimaal Ballindeniski ning Poola Strszegomi etapid, lõpetasid sakslaste järel teisena koduses Houghton Hall`s ja olid kolmandad Prantsusmaal Fontainebleau`s. Sakslased võitsid küll kolm etappi – Houghton Hall, Aachen ja belglaste Waregem, kuid ei osalenud Prantsusmaa ja Belgia etappidel ning sel moel kogus suurema punktisumma Suurbritannia. Sakslased teised, kolmandad austraallased.

Kolmevõistluse Rahvuste Karika finaaletapi kohta leiate rohkem infot, samuti tulemused, aadressilt http://www.military-boekelo.nl/en/competition

Sarja kokkuvõtte info aadressilt http://www.fei.org/fei/events/fei-nations-cup-series/eventing