Kolmevõistluse rajaehitajad käisid koolitusel

Eile toimus Kurtnas kolmevõistluse maastikutõkete ja teisaldatavate maastikutõkete ehitamise kursus. Kursust viis läbi FEI ehitusmees Peter Wilson, kes käib ümber maailma ehitamas FEI kolmevõistluse radasid.

Peter Wilson annab nõu kohalikele ehitajatele, kuidas teha kolmevõistluse tõkked turvaliselt ja rahvusvahelistele nõuetele vastavalt.

Peter Wilson alustas kolmevõistluse radade ehitamisega 27 aastat tagasi ja aastast 2002 töötab elukutselise rajaehitajana. Viimane suurem projekt oli Peter Wilsonil Blairi lossi kolmevõistluse raja ehitus Shotimaal Ta on ehitanud kolmevõistluse radasid ka Eestis, Venemaal, Lõuna Aafrikas ja mitmel Ida-Euroopa maal.

Peter Wilson. Foto: Jaanus Nõgene

Kursusel osalesid Ain Unt, Ranno Vatsk, Lars Uus, Ants Sähka, Raivo Laanet, Merlis Orion, Urmas Saks, Heiki Saks, Peeter Viljard, Taavet Tikk, Joosep Tikk ja Raul Kauna.

Peatutud on "pingi" juures. Uuritakse selle turvalisust ja täpsustatakse hüppe trajektoori. Foto: Ain Unt

Koolituse üks oluline osa oli õppida selgeks viis, kuidas kinnitada palke nööriga. Urmas Saks näitab sellel pildil, millest tuleks alustada. Foto: Ain Unt

Pärast mõnetunnist teoorialoengut soojas õppeklassis koos tulise kohvi ja ülimaitsvate pirukatega, on siirdutud karmi reaalsusse. Lektor Peter Wilson jagab õpetussõnu veetõkke ehitamiseks. Foto: Ain Unt

Lektor Peter Wilson koos Eesti kolmevõistluse huvilistega. See tõke on otsast lõpuni meie valmistatud! Foto: Ain Unt

Jaanus Nõgene