Kolmevõistluses haaras liidripositsiooni William Fox-Pitt, võistkondlikult Saksamaa

Maailma Ratsaspordi Mängude kolmevõistlus leiab lõpplahenduse homme, kui kavas on takistussõit. Enne viimast ala haarasid liidriohjad William Fox-Pitt ja Chilli Morning, kellel üliväike edu järgneva viie paari ees. Võistkondlikult juhivad sakslased, õnnetult langes välja favoriidiks peetud Uus-Meremaa koondis.

Neljapäeval ja reedel peetud koolisõidu järgselt asus kolmevõistlust juhtima sakslanna Sandra Auffarth hobusega Opgun Louvo, kelle tulemuseks jäi 35.7 miinuspunkti. Teisena läks krossile vastu maailma esinumber britt William Fox-Pitt hobusega Chilli Morning, kolmandat kohta hoidis Uus-Meremaa sõitja Jonathan Paget hobusega Clifton Promise. Tiimidest juhtis Saksamaa Uus-Meremaa ja Ameerika Ühendriikide ees.

Tänane krossipäev algas õnnetult Uus-Meremaa koondisele. Kui hommikul olime vestelnud oma Uus-Meremaa kolleegidega ja toimetuse siseselt pidasime kolmevõistlust ainukeseks alaks, kus sellele kaugele riigile võiks medal garanteeritud olla, siis võistluspaigas pidime olema tunnistajateks seinast seina kõikunud emotsioonidele. Esimesena tabas Uus-Meremaad tagasilöök, kui vanameister Mark Todd kukkus hobusega Leonidas II Rolex`i kalatiigiks kutsutud 30ndal takistusel, kus hiljem tekkis probleeme teistelgi. Täielik löök allapoole vööd oli aga uus-meremaalastele nende ühe liidri, avapäeva viiendana lõpetanud Tim Price'i ja Wescko kukkumine 15ndal takistusel. Sellega oli paraku Uus-Meremaa võistkondlikult välja langenud. Ebaõnn jätkus, kui pärast tõrget viiendal takistusel otsustas katkestada kolmandat positsiooni hoidnud Jonathan Paget. Siiski suutsid Uus-Meremaa emotsioonid lakke tõsta viimases kolmandikus startinud Tim Price'i abikaasa Jonelle ja mullune maailma parim kolmevõistleja Andrew Nicholson. Jonelle tegi hobusega Classic Moet tegi krossis päeva parima tulemuse, milleks oli neli karistuspunkti aja eest, ja tõusis neljandaks. Nicholson ja Nereo tegid samuti hea tulemuse ja kogusid Jonelle'iga võrdsed 52.5 miinuspunkti.

Andrew Nicholson ja Nereo

Liidergrupis on olukord kujunenud ülipõnevaks. Fox-Pitt, kes oma Chilli Morninguga tegi hea sõidu, korjas aja eest 12.8 miinust ning juhib kogusummas 50.3 punktiga. Eilne liider Sandra Auffarth jäi ajaliselt pisut Fox-Pittile alla ja on kogunud 52.0 miinust. Järgnevad aga 52.3 miinusega sakslane Michael Jung ja Fischerrocana FST ning siis 52.5 miinudega kaks uus-meremaalast. Kuuendal kohal on mõnevõrra üllatuslikult Belgia kolmevõistleja Karin Donckers hobusega Fletcha van`t Verahof, kellel miinuseid 55.9.

Sandra Auffarth ja Opgun Louvo

Belgia sõitja Donckers omab muide samuti krossil viibinud ERL-i kolmevõistluse manageri Joosep Tikk`u sõnul suhet Eestiga. Nimelt treenis hiljuti terve talve tema juures meie kolmevõistleja Marit Poltimäe. Samuti on eestlastele tuntud hobuse Flecha van`t Veahof

omanik Joris Brabander, kelle kasvatatud paljud meil tunutud de Muze`d. Donckersi hobune olla Brabanderi esimene kolmevõistlusprojekt. Rääkides Joosepiga krossist, leidsime, et tegemist oli raske rajaga. Ükski sportlane ei lõpetanud karistuspunktideta, mis suures plaanis ei ole ju võistluse eesmärgiks. Väga palju vigu tehti eelnevalt mainitud Rolexi kalatiigis, kus leidis aset kolm kukkumist nii põhitakistusel kui sama palju ka alternatiivil.

Karin Donckers ja Fletcha van`t Verahof

Kahjuks kaotas ka sellel võistlusel elu üks hobune. Suurbritannia sportlane Harry Meade lõpetas hobusel Wild Lone krossi vigadeta, kuid ületatud normiaja eest saadud karistuspunktidega, mis viisid paari 25ndale kohale. Peagi pärast seljast maha tulekut vajus hobune kokku ja suri. FEI reeglite kohaselt viiakse surma põhjuste selgitamiseks läbi lahkamine. Välisveterinaar Yves Rossier kinnitas, et kõik ülejäänud hobused olid pärast krossi heas seisundis.

Homme keskpäeval on kavas 130 cm kõrgune takistussõit. Individiuaalselt läheb parimate vahel tõsiseks heitluseks, sest teatavasti annab üks maha-ajamine neli miinust, kuid esimeste vahed on pea olematud. Võistkondlikult juhib Saksamaa 177.9 miinusega, neile järgnevad 186.8 miinusega britid ja kolmandana 226.8 miinust kogunud austraallased.

MM-i tulemused leiate endiselt aadressilt http://www.normandy2014.com/2014-games/the-disciplines/3/eventing#results