Kolmevõistlushuvilised kohtusid Suuresti tallis & tagasivaade lõppenud hooajale

Lars Christenssoni kolmevõistlusteemaline laager Suuresti tallis.

Kolmevõistlushooaeg sai läbi juba mõni aeg tagasi, ent möödunud nädalavahetusel oli asjaosalistel võimalik veel viimast korda selle aastanumbri sees kokku tulla, kui toimus Lars Christenssoni kolmevõistlusteemaline laager.

Kuigi plaan teda taas Eestisse kutsuda on kestnud omajagu, siis äkitselt leidiski ta just detsembris selle aja ning seetõttu oli laager ehk veidi ekspromt-üritus. Kindlasti aitas tema tulekule kaasa ka see, et seekordse laagri koordinaator Grethe Aikevitšius oli mõnda aega koos meie tubli noore kolmevõistleja Sandra Anet Kaljuga treenimas just Larsi enda juures Rootsis. Palju positiivset energiat ning edasised plaanid lubavad loota, et Lars külastab meid uuel aastal jälle. Seega saame öelda rohked tänusõnad Grethele asja eestvedamise eest ning üheskoos rõõmustada igati õnnestunud treeninglaagri osas.

Kui aga vaadata tagasi möödunud kolmevõistlushooajale, siis 2020. aasta lootus, et suudame oma hooaega 2021. aastal alustada juba aprillikuus Kose kompleksis siiski ei õnnestunud. Koroonaviirus dikteeris erinevate spordiürituste korraldamist alates kevadkuudest ning nii jäi ära ka eestlastele juba traditsiooniks saanud kevadine Sopoti võistlus. Mai keskel tegi oma esimese CCI2*-L taseme stardi Sandra Anet Kalju hobusel Hello Kitty, kellega Taanis Kalundborgis toimunud kolmevõistlusel suudeti koheselt ka täita kvalifikatsioon Euroopa Meistrivõistlustele. Mäletatavasti just seetõttu paar ka kevadel Rootsi Lars Christenssoni alla treenima kolis.

Seekordne Eesti kolmevõistluse hooaja avapauk sai aga toimuma hoopis mai lõpus ja seda kohe ka rahvusvahelise Kose Eventing 2021 võistlusega ning rekordarv startidega, kuhu meie rõõmuks tulid osalema ka mitmed võistluspaarid Soomest. Rahvuslikesse klassidesse oli end üles andnud 63 võistluspaari, mis andis nädalavahetusele kokkuvõtvalt 77 starti, mis sel hetkel purustas ka kõik meie senised rekordid. Kose Eventing 2021 põhiklassi CCI2*-S võidu võttis kevadel Erkki Hõim Tartu Kalevi Ratsaklubist hobusel Roleks.

Järgmise Eesti võistlusena toimus juuni lõpus traditsiooniline Niitvälja Karikas, mille võitsid Jaagup Kallas ja Olli Royal ning sealt kohe ülejärgmisel nädalavahetusel suunduti juba Kesk-Eestisse Olustverre. Algselt rahvusvahelisena toimuma pidanud CCI2*-S võistlus muudeti välisvõistlejate puudumise tõttu ümber rahvuslikuks, küll aga tuli põhjanaabreid esindama rahvuslikku klassi üks soomlane. Kui möödunud aastatel on Olustveres läbi saadud niiöelda kuiva jalaga, siis on tore tõdeda, et tänu võistluspaiga arendajatele on Olustveres nüüd olemas ka korralik veetakistus, mis annab krossile suure lisaväärtuse.

Suve keskel sai kolmevõistluse korraldamises käe valgeks ka Ihaste Ratsakeskus, kui ühepäevase võistlusena korraldati seal Ihaste Kolmevõistluse Karikas, kus tasemel CCN80 tuli kokku 28 võistluspaari. Karika viis koju Maarja-Liis Järvekülg-Luoma ja Olmar. Ihastele järgnenud nädalavahetusel startisid mõned Eesti sportlased ka põhjanaabrite juures Soomes, Lempäälä Ratsakeskuses, kus CCI2*-L klassis saavutasid kõrge neljanda koha Ervi Kaasiku ja Cendoria S.

Augusti algul said Kose kompleksis esimestena medalid kaela meie tänavused parimad juunior-, ja seeniorsportlased. Kose Suvi 2021 raames kaitses möödunud aasta meistritiitlit edukalt Jaagup Kallas oma põhihobusel Olli Royal. Parim juunior oli sedapuhku Gretlyn Koppel hobusel Ally Nightingale.

Üsna pea peale esimesi toimunud tiitlivõistlusi saime augusti keskel pilgud suunata nii Strzegomi kui ka Segersjö suunas. Strzegom Summer Touril õnnestus Jaagup Kallasel ja Royal La Luzil võita rahvuslik CNC80 klass, põhihobuse Olli Royaliga lõpetati aga CCI2*-S võistlusklass seitsmendana.

Rootsis, Segersjös toimusid tänavused Euroopa meistrivõistlused juunioride kolmevõistluses. Meie noor ratsutaja Sandra Anet Kalju hobusel Hello Kitty, saavutas seal 67 juuniorsportlase seas tubli 42. koha.

Septembri algul kuulsime häid uudiseid Poolast, Sopotist, kus CCI2*-L klassis saavutasid Erkki Hõim ja Ally Nightingale neljanda koha ning Jaagup Kallas võitis rahvusliku CNC100 võistlusklassi. Samal ajal toimusid Kesk-Eestis, Koordis tiitlivõistlused U25 vanuseklassile, kus kuldmedali sai kaela Leenu Sarapuu hobusel Frosted Sunrise.

Viimased medalid – poniratsanikele ning harrastajatele pandi kaela Kose sügisese võistluse raames septembri teises pooles, kus ühtlasi toimus ka kolmevõistluse noorhobuste mõõduvõtt. 2021. aasta parim poniratsanik on Emma-Elisa Randväli ponil Ottardi ning harrastajate meister Aive Mihkelson hobusel Acamar.

Septembri lõpus osales kolm eestlast individuaalselt ka kolmevõistluse Põhjamaade meistrivõistlustel, kust juunior Sandra Anet ja Hello Kitty tulid tagasi 28. ning noor Maris Kangur ja Al Pacino 23. kohaga. Seeniorite arvestuses osalenud Erkki Hõimu ja Ally Nightingale´i lõpptulemuseks jäi 31. koht. Oktoobris pikendas Jaagup hooaega, võisteldes noorte hobustega edukalt Poolas Baborowkos ning Erkki astus üles Strzegomis CCI2*-L klassis. Strzegomis oli võistlustules ka hetkel Saksamaal elav ja treeniv noor kolmevõistleja Britt Getter Astover hobusega Je T’adore, kellega neil õnnestus sealne rahvuslik CNC80 klass võita.

Uus aasta on peagi terendamas ning kolmevõistluse kalenderplaangi hakkab paika saama. Loodetavasti püsib huvi ala vastu suur ning ka uuel aastal saame tunnistada startide rekordarvude purunemist. On paigas esialgne plaan võtta kindlasti osa sügisel 2022 toimuvatest Põhjamaade meistrivõistlustest, mis seekord toimuvad Norras. Aitäh kõigile kolmevõistlusega seotud inimestele selle vahva aasta eest ning palju edu ja energiat uueks saabuvaks hooajaks!