Konkurss selgitab välja parima eesti tõugu hobuse spordis 2012

Eesti Hobuse Kaitse Ühing kuulutab tänavu välja konkursi "Parim eesti tõugu hobune spordis 2012". Eesmärgiks on eelkõige elavdada eesti tõugu hobuste kasutamist spordis ning seeläbi ka suurendada koolitatud ja reaalselt spordis kasutatavate hobuste hulka.

Eesti tõugu hobuseid leidub tänaseks kõikjal üle riigi kuid võimalused ning motivatsioon hobuseid võisltustele transportida on erinev. Eelnevad kogemused eesti hobuse karikasarja läbi viimisel on näidanud, et osalejate arv jääb tagasihoidlikuks eelkõige just seetõttu, et

paljudel puudub võimalus oma hobuseid üle riigi transportida. Samas lähematel võistlustele siiski ollakse valmis minema. Anname tänavu väljatulemiseks ühe põhjuse juurde just sellega, et kaasame võrdselt edetabelisse erinevates Eesti paikades toimuvaid võistlusi. Igaüks saab endale sobivad välja valida ning teenida võirdsetel alustel punkte neilt võistlustelt.

Arvesse läheb teatud juhendiga määratud arv tulemusi, mistõttu kaob ära vajadus läbida suurt hulka võistlusi, kuid teatud eeliste

enamatel võistlustel käimine loomulikult annab ning see on ka eesmärk. Mida enamaid hobuseid spordis katsetatakse, seda suurem on võimalus, et leitakse üles tõelised talendid ning kasvab üldine teadlikkus eesti hobuse sobivusest eeskätt ponisporti. Täna on meil väga raske rääkida sellest või mingeid järeldusi teha, sest reaalses elus on väga vähestel hobustel korralikku väljaõpet ning väeseid neist on kasutatud spordis.

Edetabelit peetakse eraldi takistussõidus ning koolisõidus. Me ei ole jätnud tähelepanuta teiste alade harrastajaid, kuid neis on osalevate hobuste hulk sedavõrd väike, et edetabeli loomiseks ei ole lihtsalt võimalust. Ehk järgnevatel aastatel. Tähtsaimaks võistluseks on eesti tõugu hobustele nii üldises kui edetabeli mõistes "Eesti hobuse päev" Kurgjal 12. augustil, kuhu ootame osalema kõiki puhtatõulisi eesti tõugu hobuseid. Selle võistluse osakaal edetabelis on ka suurem kui teistel võistlustel. Parimaid auhinnatakse hooaja lõpul EHKÜ pidulikul koosolekul.

Eesti Hobuse Kaitse Ühing