Koolisõidu 2016/2017 MK hooaja avaetapil võidutses Severo Jesus Jurado Lopez Lorenzol

Koolisõidu Maailmakarika Lääne-Euroopa liiga uus hooaeg on taas avatud ning traditsioonilise Odense etapi võitja selgunud – kindlalt võttis esimese etapi võidu Hispaania Severo Jesus Jurado Lopez 10-aastasel ruunal Lorenzo.

Skooriga 82.060 % alistas Lopez seitsmetel Olümpiamängudel osalenud legendaarse rootslanna Tinne Vilhelmson Silfveni, kes võistles hobusel Paridon Magi ning sai tulemuseks 79.555 %. Kolmas koht läks tema kaasmaalannale Rose Mathisenile hobusel Zuidenwind, kelle skooriks kujunes 77.400 %. 57-aastane Mathisen, kes varasemalt võistles Norra lipu all, oli muide Vilhelmson Silfvenist omakorda napilt parem Grand Prix programmis, mille võit läks sarnaselt vabakavaga hispaanlasele.

„Lorenzo naaseb tasapisi puhkuselt,“ seletas 28aastane Lopez, kes avaldas kõigile muljet sel suvel Rio de Janeiros toimunud Olümpiamängudel, kus lõpetas individuaalselt viiendal kohal. Lorenzo muide võistles oma esimesel rahvusvahelisel GP-l mullu veebruaris. „Ta ei ole ehk nii laitmatus vormis kui varem sel hooajal, kuid ta tuleb jõudsalt tagasi. Lorenzo tuli Odense publikuga väga kenasti toime ning nautis aplausi!“ märkis sportlane, kes elab hetkel Põhja-Taanis ning töötab Helgstrandi tallis treenerina. 15 võistluspaari hulgas oli hispaania kombinatsioon üks võistluse suurimaid favoriite ning nende plaaniks on kindlasti kvalifitseeruda märtsis toimuvasse suurde finaali, mis tänavu peetakse USAs Omahas.

Võistlusel oli ühtlasi esimest korda kasutusel uus vabakava raskusastme hindamise süsteem (Degree of Difficulty (DoD) Freestyle Judging System), mida rakendatakse lääne liigas terve MK hooaja vältel ning kogutud tagasiside põhjal hinnatakse selle relevantsust. Uue süsteemi kohaselt peaks vabakava raskusastme hindamine olema senisest võrdsem, läbipaistvam ja arusaadavam.

Lääne-Euroopa liiga järgmine etapp peetakse juba sel nädalalõpul Prantsusmaal Lyonis.

Odense etapi tulemused: http://online.equipe.com/en/competitions/18344

Koolisõidu Maailmakarika kodulehekülg: http://inside.fei.org/fei/events/world-cups/dressage