Koolisõidu ABC neljas etapp edukalt peetud

Läinud laupäeval peeti Niitvälja Ratsakeskuses järjekordne "Koolisõidu ABC" nimeline võistlus, sedapuhku oli tegemist IV etapiga.

Võisteldi kolmes programmis, millest kergeimas oli päris suur osavõtjate arv – 17 startinu hulgas sai parima tulemuse 67,62% kirja Tartumaa RSK sportlane Stella-Ingrid Liinamäe hobusel Calimero von Cimley. Talle järgnesid Anabel Lõuke (Niitvälja) Angelal ja Agnes Kutsar Tetley’l (Niitvälja).

Järgmises raskusastmes võisteldi kolmes arvestuses – 4-5a hobused, lapsed ja noored ratsanikud. Noorhobuste arvestuse parimaks sõitis end Liis Ira Arhivaril (Parkuur), lastest oli edukaim Marii-Heleen Raidmets Renoril (Märjamaa) ning kahe võistleja seas osutus noortest ratsanikest tublimaks Marina Drozdova Fixi’l (Niitvälja).

Kolmanda programmi võitis ülekaalukalt Külli Arumäe Crestonil (KRT). Pärast madalaima taseme skeemi toimus ka Eva-Maria Vint-Warmingtoni seminar, kus vaadati ühiselt erinevaid õppevideosid skeemidest ja analüüsiti, mis neis on õigesti ja mis valesti. Arutleti istakuvigade ja tasakaalu üle. Eva-Maria arvates oli huvi seminari vastu igati positiivne.