Koolisõidu ABC sari lõpetas, ukse ees on ERL Koolisõidu Karikasari 2011/2012

Niitväljal peeti pühapäeval Koolisõidu ABC finaal, millega ühes leidis sari ka oma üldise lõpu. Tulevast aastast ABC sarja enam kalenderplaanist ei leia, küll aga võivad koolisõitjad valmistuda ERL Koolisõidu kairkasarja uueks hooajaks, mis seekord alustab juba novembris.

Niitvälja finaalis võisteldi kolmes arvestuses. Kuna etappidepõhist punktiarvestust sarjas ei peetud, osutusid finaali võitjad sarja üldvõitjateks. Algtasemel, 4-5 a ja esimest hooaega võistlevate hobuste arvestuses osutus selleks Dina Ellermann hobusel Klassika. Põhitaseme kuni 15a laste arvestuse võitjaks tuli Isabel kärtner Varunal, ning Põhitaseme 16a ja vanemate arvestuses Iris Tohvrel samuti Varunal.

ERL Koolisõidu manageri Eva-Maria Vint-Warmingtoni sõnul on ABC sari end mõneti ammendanud, mida näitas osadest etappidest ja ka finaalist osa võtjate väike arv. "Sarjal oli ehk rohkem niiöelda turgu Lõuna-Eestis," arvas finaali korraldaja Ellen Vatsel Niitväljalt. "Sellisel kujul sarjana jätkata pole mõtet, kuid kindlasti võiksid võistluste korraldajad samu skeeme ja põhimõtteid edaspidi ära kasutada ning korraldada üksikuid samalaadseid võistlusi," lisas Vint-Warmington.

Uuendusena on kavas ERL Koolisõidu karikasarja alustada seekord veelgi varem ehk juba sel aastal. "Tuleb sisehooaeg ja välishooaeg," täpsustas Eva-Maria Vint-Warmington. "Praegu on kiirelt koostamisel üldjuhend ning seejärel saame esimese etapi juba välja reklaamida. Tõenäoliselt toimub see novembri lõpus Väänas."