Koolisõidu ABC viimane etapp enne finaali toimus Kilgi Tallis

Möödunud laupäeval leidis Kilgi Tallides aset viimane Koolisõidu ABC etapp enne finaali; toome siinkohal välja viienda etapi võitjad ning selgitame mälu värskenduseks ka sarja põhimõtteid.

Algtaseme (A)avatud arvestuses näitas parimat tulemust kolmevõistleja Juula Reinumägi (Parkuur) hobusel Flint (66,579%), neile järgnesid Laura Rääts ja Nümfoona ning Hanna Laas (Parkuur) ja Restor. Noorhobuste (kuni 5a) klassis kindlustas esikoha Aire Saarm

(Tartumaa) Winona Rideril (62,763%), teiseks tuli Keit Kalk (Nõo) Ainal, kolmandaks Arina Koppel (RSK Rider) Veskertil.

Juula Reinumägi. Foto: Elari Aaboja / Hobunet

Põhitaseme (B) täiskasvanute klassis (alates 16a) oli enim osalejaid, kokku 15 paari. Neist parima protsendi sõitis välja Ülle Voolaine (Parkuur) Hiltonil (71,354%), kellele järgnesid Laura Liivamägi (Black Stallion) Gregil ja Janne Ööpik (Pärnumaa) Windsoril. Kuni 15aastaste laste arvestuses oli vaid 3 võistluspaari. Nende kohad jagunesid järgnevalt: 1. Keit Kalk – Arina (62,396%), Hanna Laas (Parkuur) – Elolinõ, Annika Vallas (RSK Rider) – Parun II.

Ülle Voolaine. Foto: Elari Aaboja / Hobunet

Ka edasijõudnute tasemel (C) näitas parimat tulemust Ülle Voolaine Hiltonil (64,038%). Paremuselt teine oli taas Laura Liivamägi Gregil, kolmas Merlin Selge (Viljandimaa) hobusel Uranus van Lange Weeren.

Laura Liivamägi ja Greg. Foto: Elari Aaboja / Hobunet

Kõik Kilgi Talli etapi tulemused: http://www.hobumaailm.ee/files/event/dodpg4e7f1e47b9e35Tulemused_24_09_11.pdf

Sarjapõhiste arvestuste võitjad selgitatakse välja finaali tulemuste põhjal, seega punktitabelit ABC sarjas ei peeta. Finaal leiab aset 30. oktoobril Niitväljal. Sinna pääsevad võistlema kõik paarid, kes on soovitud klassis vähemalt ühel etapil saanud tulemuseks 55% või enam.

Finaalis peetakse ka võistkondlikku arvestust eelnevalt välja kuulutatud 3- või 4-liikmeliste võistkondade vahel. Võistkonnad võivad välja panna iga sarjast osa võttev tall / klubi / sõpruskond. Igast võistkonnast laheb arvestusse 3 paremat tulemust olenemata võistlustasemest, selle järgi arvutatakse välja võistkonna tulemuste keskmine protsendi kujul.

___________________________________________________________________

ABC võistlussarja eesmärk on koolisõidu juurde tuua uusi huvilisi ning motiveerida meie harrastus- ja noorsportlasi , anda neile võimalus panna oma oskused proovile vastavalt enda ning hobuse arengutasemele pingevabas õhkkonnas, samas valmistades neid ette järgmiseks võistlushooajaks. Samuti annab see ka kogenenumatele sportlastele võimaluse harjutada uusi skeeme ning tuua võistlema noori hobuseid. Sari annab ühtlasi võimaluse kogemuste omandamiseks väiksemate kogemustega kohtunikele.

ABC võistlusarvestustustel on võetud mudeliks FEI Challege vanusearvestus. Raskusastme valib võistleja enda ja oma hobuse treenituse taseme järgi. Finaal peetakse A tasemel noorhobuste arvestuses ning muudes klassides kõikides arvestustes.

• A – Algtase

o Avatud arvestus

o 4a, 5a ja esimest hooaega võistlevad hobused

• B – Põhitase

o Lapsed kuni 15 a (sünd. alates 1996)

o Täiskasvanud 16+ a (harrastajad, seeniorid ja noorsportlased sünd. kuni 1995).

• C – Edasijõudnud

o Avatud arvestus