Koolisõidu Eesti meistrid 2021 on medalid kaela saanud

Tiina Kuusmann hobusel Romantika. Foto: Anett Jaadla.

21.-22. augustil toimusid Ruilas Eesti meistrivõistlused ja harrastajate meistrivõistlused koolisõidus. Meistritiitlid jagati välja kuues arvestuses – lapsed (12-14 a), poniratsanikud (12-16 a), juuniorid (14-18 a), noored (16-21 a), seeniorid (al 16 a) ja harrastajad. 2021 aasta meistrid on Lisette Kivro, Emma Tuvi, Rose Marie Skjoldby, Tiina Kuusmann ja Triinu Lepa!

Nii laste, poniratsanike kui ka harrastajate arvestuses tuli meistriks püüdlemisel võistelda L tasemel. Juuniorid panid end proovile M tasemel, noorte vanuseklassis tuli sõita juba PSG skeemi ning seenioride meistrid koolisõidus selgusid Grand Prix tasemel. Olenemata võistlusklassist tuli teha kokku kaks starti – laupäeval sõideti ette antud skeeme ning pühapäeval oli aeg muusikaliste vabakavade jaoks!

Poniratsanike arvestuses püüdles meistritiitli poole 5 ning laste arvestuses 7 paari. Eesti tingimustes oli tegu korraliku konkurentsiga ning nii laste kui poniratsanike arvestuses võitis meistritiitli 14-aastane Lisette Kivro ja poni Mc Gregor J. Neil mõlemal on selja taga väga edukas ja võite täis hooaeg, oleme neist ka Hobumaailma portaalis varasemalt korduvalt kirjutanud.

Lisette Kivro ja poni Mc Gregor J olid parimad nii poniratsanike kui laste arvestuses. Foto autor: Anett Jaadla.

Juunioreid oli stardis kokku kolm ehk et kõik osalejad said medali kaela! Meistriks sai 15-aastane Emma Tuvi hobusel Sundorfs Redina-Dot. Nagu Ratsaliidule antud intervjuust selgus, on Emma ja ta hobuse koostöö kestnud alles umbes pool aastat ning seetõttu tunneb ratsanik võidu üle eriti suurt rõõmu!

Rose Marie Skjoldby hobusel Rosinante. Foto autor: Anett Jaadla.

On tähelepanuväärne, et noorte tasemel PSG raskusastmel oli stardis 8 võistluspaari. Tundub, et nii koolisõidu populaarsus kui tase on tõusuteel – eelmisel aastal oli samas vanuseklassis stardis näiteks 5 paari. Parimana lõpetasid 19-aastane Rose Marie Skjoldby ja Liivaku tallide enda aretatud 12-aastane mära Rosinante. Eelmisel aastal võistles sama paar veel juunioride arvestuses ning ka siis mindi koju meistritiitliga. Ratsaliidule antud intervjuus mainis Rose Marie, et nad on Rosinantega pikalt koos töötanud. Ka Ratsanetist järele vaadates on tõesti näha, et Rose Marie ja Rosinante on koos stardis olnud isegi näiteks aastal 2014, kui osaleti Noorhobuste tšempionaadil 5-aastaste arvestuses ja Rose Marie ise oli vaid 12-aastane.

Seenioride arvestuses oli osalevaid paare kokku kolm, ka siin sai iga osalev paar medali kaela. Huvitav oli aga see, et kui eelmisel aastal osalesid Dina Ellermann, Getter Kangur ja Marika Vunder, siis sel aastal oli nendest stardis vaid Getter ning tiitlikaitsja puudumine võistluselt lisas kindlasti põnevust. Lisaks Getterile jahtisid seekord meistritiitlit Tiina Kuusmann ja Anželika Maasik. Loodetavasti järgmisel aastal on kõik 5 eelmainitut stardis ja ka seenioride tasemel läheb medalite jagamine veelgi pingelisemaks! Seekordse meistritiitli teenisid auga välja Tiina Kuusmann ja tema mära Romantika. Paar on sel hooajal teinud mitmeid teisigi ilusaid starte ning neil tasub kindlasti ka tulevikus pilku peal hoida!

Harrastajate meistritiitlit jahtisid kaheksa paari ning konkurents oli tugev. Parimaks koolisõidu harrastajaks tunnistati Triinu Lepa vaid 6-aastasel ruunal  nimega Orion, kusjuures paar võitis mõlemad osavõistlused.

Vaata kõiki tulemusi SIIT.

Ratsaliidu Facebooki lehel on võimalik vaadata ka lühikesi videointervjuusid iga arvestuse võitjatega.