Koolisõidu Eesti meistrivõistlustel võtsid favoriidid oma

Koolisõidu Eesti meistrivõistlused peeti augusti esimesel nädalavahetusel Perilas Harjumaal. Seeniorite klassis kaitses tiitlit Dina Ellermann.

Seeniorite arvestuses asus starti kolm sportlast. EMV kullale sõitsid end Ellermann (Tondi RSK, treener Alla Gladõševa) ja Donna Anna, kes kogusid kahe osavõistluse peale kokku 144,460 protsendipunkti. Laupäeval sõideti skeeme ja pühapäeval muusikalisi vabakavasid, kus võidupaar sai tulemusteks vastavalt 68,877% ja 75,583%. Hõbemedali sai kaela Getter Kangur (Tondi RSK), kes võistles hobusega Ashwan (133,561 p) ja pronksi Marika Vunder (Audruranna RSK) hobusega Helifar (124,034 p).

„Nii hea tunne on jälle võistelda, peale sellist keerulist aega,“ ütles Dina peale sõitu. „Me läheme iga kord endast maksimumi andma, täna tuli meil ka vabakava kenasti välja,“ oli sportlane tulemusega rahul.

Dina Ellermann ja Donna Anna vabakavas. Foto: Anett Jaadla

Noorte klassis tuli välja viis võistluspaari. Napilt saavutasid kulla Helena Kaal (Tondi RSK, treener Alla Gladõševa) ja Cassander tulemusega 138,348 p. Hõbemedalile tulid Maian May Kesküll (Audruranna RSK, treener Krista Raidmets) ja Kevins, kes kogusid kahe võistluspäeva peale 138,242 p. Pronksmedali said Maribel Tuiken (Audruranna RSK, treener Marika Vunder) ja Jazz Hit 122,931 punktiga.

Võita jäi enda sõiduga väga rahule, kuigi muusikalises vabakavas ununes paar harjutust ja seetõttu tuli sisse ka paar apsakat. Ka tugeva konkurentsi üle tundis Helena rõõmu, võistlus pakkus pinget ja võit ei tulnud kergelt.

Helena Kaal ja Cassander. Foto: Anett Jaadla

Helenal oli põhust rõõmustada ka juuniorite klassi võidu üle, sest siin sai kulla tema parim sõbranna Rose Marie Skjoldby (Tondi RSK, treener Peter Nicolai Skjoldby) hobusel Rosinante. Nemad skoorisid 145,353 p. Laurel Leisna ja Calendula Niitvälja klubist (treenerid Merle Männik, Alla Gladõševa) said tulemusega 136,199 hõbemedali. Pronksmedali saavutasid Anna Rastostsenkova (Tondi RSK, treener Alla Gladõševa) ja Icon SBD 130,859 punktiga. Kokku osales selles arvestuses neli võistluspaari.

Rose Marie’le ei tulnud võit kergelt, sest nii tema kui ka Rosinante tundsid suurt väsimust. Mõlemad pidid pingutama, et saada kirja hea tulemus. Õnneks on ratsanikul olnud kodus head treeningvõimalused, kus võistluseks valmistuda, kuid puudust tunneb ta siiski võitlustest.

Rose Marie Skjoldby ja Rosinante. Foto: Anett Jaadla

Lasteklassis tuli ka välja viis paari ja meistritiitli võitis Maria Mägi (Tondi RSK, treenerid Dina Ellermann, Alla Gladõševa) hobusega Shampagna. Nemad skoorisid 142,720 p. Hõbemedali sai kaela Berit Pihlak (Tondi RSK, treener Alla Gladõševa) hobusel Chicolo tulemusega 136,005 p. Pronksmedalile tulid Lisette Kivro (Pärnumaa RSK, treener Kadri Kullerkupp) ja MC Gregor J (134,580 p).

Maria võitis meistritiitli ka poniklassis, sedakorda ratsuga Raigo. Paar kogus kahe päeva peale 139,714 p. Emma Tuvi (Audruranna RSK, treener Krista Raidmets) ja Rokit tegid tulemuseks 134,277 p ja said kaela hõbedase medali. Pronksile võitlesid end Maria Mathilda Teder (Niitvälja RSK, treenerid Merle Männik, Alla Gladõševa) ja Rant tulemusega 132,865 p. Kokku võistles siin 8 paari.

Maria sõnul ei läinud treeningud Raigoga viimasel ajal väga hästi ja seetõttu on tal nende võidu üle väga hea meel. Seda enam, et ka võistelda pole tänavu saanud nii palju, kui oleks tahtnud. Shampagnaga sujus neil samuti kõik nagu planeeritud ja topeltvõit Eesti meistrivõistlustel pani Maria näo rõõmust särama.

Maria Mägi ja Shampagna. Foto: Anett Jaadla

Pikale koolisõidumeistrivõistluste päevale panid punkti harrastajad. Võidu viis koju Riin Ingre Saare (Pärnumaa RSK) hobusega Kaliber DP. Saare hoidis oma edu Agnes Raudami (Saaremaa RSK) ees ka teisel võistluspäeval ja skooris lõpuks kahe sõidu peale kokku 142,012 protsendipunkti, saades tasuks harrastajate meistritiitli. Raudam ja Rockefeller pidid seekord leppima hõbemedaliga, tulemusega 138,983 p. Pronksmedali saavutasid napi edumaaga neljanda koha ees Adele Mesikäpp (RK El Awrah ET) ja Atmos (137,214 p).

Võitja sõnul võistlus lihtne polnud, sest konkurents oli tugev ja võidu nimel pidi päris palju pingutama. Samuti kiitis Riin Ingre oma tublit ratsut, kes tema sõnul ratsanikku mitu korda suuremast eksimusest päästis. Võidupaar treenib Krista Raidmetsa käe all.

Riin Ingre Saare ja Kaliber DP. Foto: Anett Jaadla