Koolisõidu EM alustas: Cornelisseni (NED) ja Parzivali hiigeltulemus GP sõidus.

Pooled koolisõitjad on juba saanud esimese võimaluse Windsori lossis üles astuda, sest eile, teisipäeval, leidis aset Suure Auhinna sõidu esimene osa.

Kui enne võistluse algust oli kõigile koolisõidusõpradele küsimuseks, millise hiigeltulemusega võidab fantastiline Totilas, siis täna küsitakse, kas Totilas suudab olla tugevam, kui Parzival. Sest Adelinde Cornelissen suutis eile GP sõidus teha fenomenaalse esituse.

Väidetavalt oleks ta saanud isegi rohkem kui uskumatud 80,6 % , kui galopi osas poleks tulnud sisse väikesed vead. Parzivali piaffe-passaž seeriad pakuvad oma elastsuses, sujuvuses ja uhkete õhufaasidega tõelise „wow“ efekti.

Sellise tulemusega on Parzival vägagi võimeline pakkuma väljakutset oma koondisekaaslasele Totilas’ele, keda peetakse võitmatuks. Täna saavad Edward Gal ja Totilas võimaluse tõestada, kas nad on jätkuvalt 2009. aasta imeline avastus.

Kui just meteoriit ei kuku hollandlaste sõidu ajal platsile, on juba tänagi selge, milline võistkond saab kulla. Hõbemedali koht on aga vägagi küsitav, sest lisaks Saksamaale pretendeerivad sellele ka Taani ja Inglismaa. Ning isegi Rootsi osaleb seekord selles võitluses.

Individuaalses arvestuses on täna teisel kohal samuti hollandlane Imke Bartels hobusel Sunrise. Kolmas pole mitte ootuspäraselt sakslane, vaid hoopis kodusõitja Carl Hester hobusel Liebling II. Täna stardib teine pool võistlejatest. Hoiame teid tulemustega kursis.

Airisa Penele ja Ravels said tulemuseks 60,7% ja selliseks jääb esimese Balti riikide esindaja esimene tulemus EM-il koolisõidus. Airisa enda sõnul oli sellel võistlusel väga-väga-väga hirmus startida.

Cornelisseni ja Parzivali KÜR mullu detsembris toimunud FEI MK etapil

Angelique Maasik