Koolisõidu FEI Solidarity projekti aastalõpu treeninglaagri muljeid

Kenry Kikkas Coad Hill Happyga ning Berit Pihlak Romy K’ga pärast treeningut välistreeneriga.

15. ja 16. detsembril toimusid Rahula tallides Eesti koolisõidu noortetiimi treeningud välistreeneri Rasmus Haid-Bondergaardiga.

Rasmus on saksa “Pferdewirtschaftsmeister” ehk 6 aastat õppinud ratsutamiskunsti Saksamaa meistrite Jürgen Koscheli ja Herbert Rehbeini käe all. Enne oma talli rajamist Rootsis töötas ta Wrendli perekonna tallis ratsutaja ja treenerina.

Kõik treeningutes osalenud ratsutajad jäid trennidega väga rahule. Kõige rohkem toodi välja Rasmuse positiivset ja sihikindlat suhtumist, mis sobis nii noortele kui ja nende hobustele. Samuti mainisid paljud ratsutajad, et nende hobused olid tavapärasest rohkem motiveeritud ning soovisid ise tööd teha. Trennist tuldi väsinuna, samas mitmete nippide võrra targemana.

Rasmus kommenteeris toimunud üritust ja treenitavaid nii: “I did see a huge variety of very inspired riders, some with more experience than others. But all riders with a goal and a glow for their future which makes it fun to work with!”

(“Ma nägin suurt valikut väga inspireeritud ratsutajaid, mõned rohkem kogenud kui teised. Kuid kõik ratsutajad on eesmärgi ja tulevikusihiga – see teeb nendega töötamise väga vahvaks!”)

Treeningutes osalenud noored ratsutajad tegid lühikesed kokkuvõtted, kus paluti tuua välja nii positiivsed kui ka vajadusel negatiivsed pooled.

Helena Kaal (A- tiimi liige): “Rasmuse trennid olid väga huvitavad. Mulle meeldis väga, et treener lähenes igale hobusele erinevalt ja vastavalt tema vajadustele. Trenn oli intensiivne, kuid hobused olid ise väga motiveeritud koostööd tegema ning seetõttu möödus treeningu aeg ootamatult kiiresti. Rasmus on väga positiivse suhtumisega ning oskab asju kergesti arusaadavalt seletada. Tänu järjekindlale nõudmisele sain enda hobuse jooksma paremini ja rohkem koondatult, kui varem. Erilist vahet tundsin traavis. Olen Rasmusele väga tänulik heade nippide ja motivatsiooni eest ning loodan, et meie koostöö jätkub!”

Carinee Ainola (A- tiimi liige): “Meile sobis Rasmus ideaalselt. Ta nägi kohe ära, mis parem võiks olla ja andis lihtsaid nippe ning harjutusi, kuidas paremaks saada. Teine päev Freya nagu täiesti erinev hobune. Sellist tulemust ja abi olekski vaja meile, noortele. Treenerile oli ka abiks. Peaasi, et treener hakkaks võimaluse korral regulaarselt käima, siis oleks ka kasu.”

Rose Marie Skjoldby (A- tiimi liige): “Treeninglaager oli hästi korraldatud, toreda seltskonnaga ning suurepärase treeneriga. Treener oskas kiiresti aru saada hobuse ja/või ratsaniku probleemidest ning lähenes nendele väga professionaalselt. Kõigest 45 minutilise trenniga suutis treener teha imesi nii hobuse kui kaa ratsanikuga. Tunnen hüppelist arengut peale Rasmuse trenne ning olen väga motiveeritud tema nõuannetega kodustes treeningutes töötama.”

Berit Pihlak (B- tiimi liige): “Rasmuse treeningud olid väga põnevad. Ta väljendas ennast mulle väga selgelt ning mul oli lihtne temast aru saada. Sain ka palju nippe, mida igapäevastes treeningutes kasutada. Samuti meeldis mulle see, et tema nägemus ratsutamisest sarnanes mu oma treenerile.”

Vasakult paremale: Carinee Ainola ja Freya, Rose Marie Skjoldby ja Rosinante, Helena Kaal ja Cassander koos välistreeneriga.

Tänu positiivsele tagasisidele jätkub koostöö treeneriga ja plaanikohaselt juba jaanuari lõpus või veebruari alguses toimub järgmine treeninglaager.

Muutunud on ka tiimi koosseis. Eesti noorte koolisõidutiim 2019 I poolaastal:

A- tiimi kuuluvad Rose Marie Skjoldby (17, juunior; hobune Rosinante), Helena Kaal (18, juunior; hobune Cassander) ja Carinee Ainola (17, juunior; hobune Freya).

B- tiimi kuuluvad Kenry Kikkas (14, laps/poni; ponid Coad Hill Happy ja MC Morgan J), Maria Mägi (12, laps; hobused Jerry Red von Seeder ja Shampagna) ja Berit Pihlak (13, laps/poni; ponid Chicolo ja Romy K), Maian Kesküll (18, juunior; hobusel Kevins).

Tiimi kandidaadid – Lisette Kivro, Annaliis Prodel, Emma Tuvi, Marta Siim, Miia Tooming, Reili Aru, Anna Rastostsenkova, Laurel Leisna, Catlyn Lepman, Sonja Roberta Sedin, Veronika Liiv, Maribel Tuiken, Hanne-Lore Väin, Evelin Rattus

 

Artikli koostasid: Rose Marie Skjoldby, Helena Kaal, Jekaterina Rastostsenkova